מתקדמים. רייט כבר שוחח עם מכבי, והבהיר: אני רוצה לבוא

רגע לפני גמר הגביע, הצהובים מאיצים את המו"מ עם הפורוורד, שיקבל הצעה הנאמדת ב-80 אלף דולר. השחקן צריך להעביר אישור שברכו החלימה. סמית' מוכן לאילת? "פעם ראשונה שאני שומע שקטש לקח למכבי תואר בהיכל"

רועי גלדסטון  06.02.14 - 12:06
תחילת כתבה

גמר גביע המדינה ייערך הערב (20:50, שידור ישיר בערוץ הראשון) כשברקע התפתחויות מעניינות בנוגע לעסקה הנרקמת עם הפאוור-פורוורד ג'וליאן רייט. ברביעי פורסם לראשונה כאן באתר ערוץ הספורט כי הצהובים הגישו לשחקן הצעה, כשבינתיים גורם במועדון כבר שוחח ישירות עם השחקן, שהביע בפניו את רצונו לבוא וללבוש את המדים הצהובים.

רייט ציין כי תוך 10 ימים הוא יסיים את תקופת המנוחה מהחבלה שספג בברכו ויוכל לחזור להתאמן באופן מלא. נציגיו של השחקן מחכים להצעה הכספית שתעביר מכבי, כאשר על פי ההערכות הסכום ינוע סביב 80 אלף דולר עד סוף השנה.

אם יושג סיכום על התנאים הכספיים, רייט ישלח את תוצאות בדיקת ה-MRI של ברכו לאישור הצוות הרפואי של מכבי. אם הבדיקה תאושר, הצדדים יחתמו על חוזה ורייט יגיע ארצה עוד לפני ה-20 בפברואר. יש לציין כי במועדון לא לחוצים על לוח הזמנים, כי בכל מקרה מועד ההעברות מבחינת היורוליג הוא 20-27 בחודש.

כמובן שנושא החתמתו של רייט הוא בשולי העיסוק היום בתוך המועדון. רגע לפני גמר גביע המדינה ה-46 בו ישחקו הצהובים, אמר דווין סמית': "תמיד מרגש לשחק במשחק על תואר. זו הסיבה שאנחנו משחקים, לזכות בתארים".

"אילת שיחקה מצוין מול הפועל ת"א, אבל המאמנים נתנו לנו תכנית משחק ואנחנו מוכנים", הבהיר הפורוורד. "נהיה מוכנים מנטלית. הכינו אותנו לזה, אנחנו יודעים בשביל מה אנחנו משחקים. במשחק האחרון לקח לנו קצת זמן להכניס את כולם לעניינים ולהבין מה המעמד. זה משחק אחד, לקחת תואר או ללכת הביתה".

אתה יודע שקטש כבר לקח תואר ממכבי במשחק אחד בהיכל?

"לא. זו פעם ראשונה שאני שומע על זה".

בתוך כך, אקס מכבי ת"א ומי שכמעט הגיע להיכל נוקיה בקיץ האחרון, ג'רמי פארגו, ניצל חופשה בת יומיים מקבוצתו צסק"א מוסקבה והגיע לישראל. הגארד לא צפוי להגיע לגמר גביע המדינה.