אשקלון כשלה בבקרה, הרצליה עלתה לשמינית

לצד פסיקת ניצחון טכני, האשקלונים יועמדו לדין. וגם: המסר נגד האלימות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.14 - 16:09
אוהדי אשקלון. לאן הולכים מכאן? (אלן שיבר)
אוהדי אשקלון. לאן הולכים מכאן? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

הרשות לביקורת תקציבים באיגוד הכדורסל קבעה כי משחקה של אליצור אשקלון הערב (שלישי) במסגרת גביע המדינה נגד בני הרצליה מבוטל, זאת מכיוון שאשקלון לא עמדה בתנאי הבקרה.

בעקבות ההחלטה הפתאומית, הרצליה של מולי קצורין זכתה בניצחון טכני ועלתה באופן אוטומטי לשמינית גמר גביע המדינה, בעוד אליצור אשקלון תוזמן לוועדת משמעת בעקבות אי עמידה בתנאי הביקורת.

בנוסף, איגוד הכדורסל פירסם מכתב שהעביר עו"ד רונן ויינברג לכל הקבוצות בארץ בנוגע להתנהגות הקהל במגרשים. בפנייתו הזהיר עורך הדין מפני השימוש בביטויים אלימים וחריגים, וכן כתב: "על האוהדים לדעת כי יש נושאים שיש לנהוג בהם באפס סובלנות. הטחת הביטוי 'שואה' הינו אחד מהם, ולפיכך אנו מרשיעים את הקבוצה בגין קריאות אלה של האוהדים".

עוד נכתב בפניה: "כן קבע ביה"ד המשמעתי כי: 'חופש הדיבור של האוהדים איננו כולל התבטאויות חריפות אשר אין הדעת סובלת ושנועדו לפגוע בקבוצה או באדם בעניינים רגישים מאוד. משחק כדורסל לא צריך להוות זירה בה מתאפשר לאוהדים להכות מכות (מילוליות) מתחת לחגורה, תוך פגיעה בכבוד האדם. הגבלת אוהדים מפגיעה קשה על ידי התבטאויות קשות לא פוגעת בערך הספורטיבי של המשחק, אלא להיפך'".