ירושלים מאיימת: לא נשחק מול מכבי תל אביב ביום שני

מתיחות לפני רבע גמר הגביע. הצהובים לא רצו לשחק בראשון, כפי שנקבע תחילה, מאחר שיומיים קודם לכן ישחקו בברצלונה. האיגוד החליט להזיז המפגש, דבר שעורר את זעמם של האדומים, שאמורים לשחק ברביעי מול חולון. המנכ"ל גיא הראל: "לא ניתן שיפגעו בנו"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  17.11.19 - 23:42
תחילת כתבה

הפועל ירושלים עלתה הערב (ראשון) לרבע גמר גביע המדינה וקבעה מפגש מסקרן עם מכבי תל אביב על הזכות לשחק בחצי הגמר. על פניו, חגיגה עבור הכדורסל הישראלי, אבל מחלוקת סביב מועד היום שבו תיפגשנה שתי הגדולות בהיכל ביד אליהו, יצרה מתיחות עוד לפני שהכדור הראשון נזרק.

המשחק בין השתיים נקבע תחילה ליום ראשון הקרוב, אלא שלמכבי ת"א הדבר לא הסתדר, שכן יומיים קודם לכן היא תשחק בברצלונה. לפיכך, באיגוד הכדורסל החליטו להזיז את המשחק ליום שני, אבל עובדה זו לא מקובלת על הפועל ירושלים, שאמורה לשחק במסגרת הליגה יומיים אחר כך מול הפועל חולון. ראשי המועדון האדום הודיעו לראשי האיגוד כי הדבר בא בחשבון מבחינתם ואיימו כי לא יעלו לשחק אם ההחלטה לא תשתנה.

"קיבלנו הודעה מוזרה, שהמשחק ביום שני. לא ברורה לי ההחלטה הזו - או שימצאו דרך לדחות את משחק הליגה או שימצאו פתרון", אמר המנכ"ל גיא הראל מיד לאחר הניצחון על הפועל ת"א והוסיף: "הודענו מראש שבגלל שיש משחק נוסף ברביעי, אי אפשר לקיים את משחק הגביע בשני. זה לא מקובל לחלוטין, כל אחד דואג לעצמו ולא מעניין אותי אינטרס הצד השני. לא ניתן שיפגעו בנו".

"מכבי? לגביע חוקים משלו"
הפועל ירושלים העפילה כאמור לרבע הגמר, אבל זה לא הלך בצורה חלקה, שכן ברבע הראשון היא פיגרה כבר ב-17 נקודות. עודד קטש ניסה להסביר בסיום: "אין משחקים קלים בגביע. הם באו בתחושה שאין הרבה מה להפסיד וכך נראה המשחק שלהם. הם קלעו באחוזים מטורפים, אבל זה קצת מוזר כי זה קורה לנו בפעם הרביעית או החמישית בחודש האחרון. אנחנו לא מתחילים משחקים כמו שצריך, ושמנו את עצמנו בסיטואציה לא פשוטה. עשינו התאמות נכונות ואני שמח שניצחנו".

על השאלה מה ניתן לשנות, השיב המאמן: "צריך לעשות משהו אחרת וזו אחריות שלי. אנחנו לא בתקופה הכי טובה שלנו, הרגשתי את הלחץ בכמה פוזשנים. ניסינו יותר מדי והייתה תחושה שאנחנו משחקים כדי לא להפסיד. אמרתי לשחקנים, בואו נשחק בשביל לנצח וזה עבד".

בשלב הבא, כאמור, מחזיקת הגביע תפגוש את היריבה המושבעת שלה - ורק אחת תוכל להמשיך לחלום על הנפת התואר השני בחשיבותו. "ברור שנצטרך לבוא מרוכזים, כי קבוצות טובות מאיתנו לפעמים לא מצליחות לעשות את זה נגד מכבי. נתרכז בעצמנו. לא הכל תלוי בנו כי זה אחד מהמגרשים שהכי קשה לשחק בהם באירופה, בטח בכושר שלהם, אבל לגביע יש חוקים משלו", סיכם קטש.

ג'יימס פלדין חיזק את דבריו של מאמנו: "זה משחק גביע, וידענו שהם ישחקו קשוח. הם כמעט ניצחו אותנו אצלם בבית. התחלנו את המשחק לאט והחבר'ה שמרו אותנו במשחק. נצטרך לדבר אחד עם השני ולעבוד על זה. היכולת שלי? נשארתי אגרסיבי, הקבוצה הזו צריכה אותי אגרסיבי וזה מה שעשיתי".