הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סדר עדיפויות: הצדדים של מכבי ת"א והפועל ירושלים

האדומים זועמים ומאיימים לא להופיע ("לא ייתכן שבגלל האילוצים שלהם, ניפגע במשחקי הליגה"), במועדון הצהוב טענו שלא יהיה להם זמן להתאמן אחרי החזרה מברצלונה ובאיגוד שומרים על פרופיל נמוך. הקולות מהזזת הקלאסיקו ברבע גמר גביע המדינה מראשון לשני

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  18.11.19 - 06:53

הצד של הפועל ירושלים
עוד לפני פתיחת שמינית הגמר מול הפועל תל אביב, בירושלים היו סקפטיים בנוגע למועד של משחק רבע הגמר. "אנחנו יודעים עם מי יש לנו עסק", אמרו במועדון, אך בכל זאת התאכזבו והופתעו מאוד מכך שרגעים ספורים לאחר סיום המשחק, כבר התקבלה הודעה מהאיגוד המורה על דחיית המפגש מול מכבי ב-24 שעות, מה-24.11 ל-25.11.

בירושלים כעסו שכלל לא שיתפו אותם בהחלטה על הזזת המועד המקורי, ומיד לאחר ההודעה החל גיא הראל בסבב שיחות עם ראשי האיגוד במטרה לקיים את המשחק במועדו המקורי, כפי שנקבע מראש. בירושלים ממשיכים לעמוד מאחורי האיום שלא להופיע למשחק ומתכוונים להילחם כדי להפוך את ההחלטה, שנותנת למכבי יום מנוחה נוסף על חשבון יום המנוחה שאמור היה להיות להם, בין רבע הגמר לבין משחק הליגה מול הפועל חולון ביום רביעי.

"למה אנחנו צריכים להתקפל בפני הליגה הפרטית שלהם?", אמרו בירושלים. "זכותם המלאה לבחור לשחק ביורוליג, אבל לא יכול להיות שבגלל האילוצים שלהם, בליגה אירופית שהם משוריינים בה, אנחנו ניפגע במשחקי הליגה בישראל".

בעוד שהאיום עומד על כנו, במועדון מהבירה מנסים למצוא פתרון מסוים לפלונטר שנוצר, אך כרגע נדמה שישנו מבוי סתום, שכן את המשחק בין חולון לירושלים (27.11) לא ניתן להזיז לחמישי בערב בשל העובדה שהאולם בחולון תפוס.

גם המחשבה על החלפת הביתיות נפלה, משום שבמקרה כזה מי שתיפגע היא חולון, לה משובצים משחק ליגה מול נהריה (שבת, 30.11) ומשחק ליגת אלופות מול ליטקאבליס בחוץ (שלישי, 3.12) - ואז היא זו שתאבד יום מנוחה שמגיע לה. גם הדחיה של המשחק ברביעי למועד מאוחר בהרבה נשקלת, אבל הקבוצות מתקשות למצוא תאריך כזה, שכן לוחות הזמנים של שתיהן עמוסים מאוד.

הצד של מכבי תל אביב
במכבי, מנגד, לא ממש מבינים על מה כל המהומה. מבחינתם, ההחלטה לדחות את המשחק ביום היא ההגיונית ביותר שמתקבלת על הדעת, מסיבה אחת פשוטה: לאחר המשחק ביום שישי מול ברצלונה, הקבוצה תנחת בישראל רק בשבת בערב - מה שאומר שהיא כלל לא תספיק לערוך ולו אימון אחד לפני משחק קריטי כמו רבע גמר גביע המדינה.

מבחינת הצהובים, מצב שכזה ייצור סיטואציה לא ספורטיבית - שכן מדובר במשחק אחד, על כל הקופה, והתנאים בהכנה אליו צריכים להיות שוויוניים. בנוסף, טוענים במכבי שיש הבדל בין קיום של שני משחקים בהפרש של 48 שעות - כאשר אתה חוזר ממשחק חוץ, וכאשר אתה משחק פעמיים בבית.

"אם המשחק יישאר במועדו המקורי, בראשון, לא תהיה לנו את היכולת להתכונן אליו בשום צורה", אמר גורם במכבי. "נכון, במידה שתהיה דחיה - לירושלים יהיה פחות זמן להיערך למשחק הבא שלה, מול חולון, אבל היא תוכל להתאמן לקראתו".

הצד של איגוד הכדורסל
באיגוד, לפחות מאז סיום שמינית הגמר בארנה, שומרים על פרופיל נמוך ולא מגיבים בכל הנוגע לסערה ולאיום של הפועל ירושלים. ראשי האיגוד אמנם שוחחו עם אנשי ירושלים וגם עם אנשי מכבי, בניסיון להתוות אישזהו פתרון, אבל עושה רושם שנכון לעכשיו - הם יצטרכו לקבל החלטה קשה, ממנה תצא קבוצה אחת לא מרוצה. נכון לעכשיו, זו הפועל ירושלים.

* ערוץ הספורט הוא בעל זכויות השידור לגביע המדינה בכדורסל