"נצטרך משחק יוצא דופן כדי לנצח את מכבי"

קטש וירושלים יגיעו במומנטום שלילי: "אחת הטובות באירופה"

גיל לוין
גיל לוין  21.11.19 - 19:45
תחילת כתבה

הרבה מאוד תסכול הורגש בהפועל ירושלים, שנחתה הערב (חמישי) בישראל לאחר ההפסד אמש לבורגוס הספרדית, שהשלים שני הפסדים רצופים בליגת האלופות של פיב"א. יש שיגידו שמדובר בסך הכל בתקופה עמוסה שתחלוף, אבל יש כבר מי שמגדיר את זה ממש כמשבר לאחר רצף משחקים עגום שלא מזכיר במקצת את היכולת בפתיחת העונה הטובה.

"עברנו שבועיים לא פשוטים. שני משחקי חוץ במקומות שקשה לשחק. לא הצלחנו לנצח, אנחנו לא בתקופה הכי טובה שלנו", הודה עודד קטש בשדה התעופה. "הצגנו כדורסל, גם השנה, הרבה יותר טוב. זה קורה. צריך להתאושש כי יש את רבע גמר הגביע".

המאמן המשיך להתייחס לתקופה: "אנחנו חווים איזו ירידה מהאינטנסיביות של העונה, יש פחות אימונים וקצת עומס על שחקנים. לא מצליחים לחלק את הדקות ברמה שווה כדי שכולם יהיו מאוששים ומשלמים מחיר על תחילת העונה שהיינו שם וניצחנו. יש ירידה מסוימת, לא צריך להילחץ מזה. צריך לעשות התאמות נכונות כדי להחזיר את הביטחון".

"איך מתאוששים? אין נוסחת קסם. בודקים. אני חושב שאנחנו זוכים להיות חלק ממערכת שרוצה להיות יותר טובה ורוצה לשפר. אנחנו נהנים משחקנים עם אופי מיוחד, כשגם שלא משחקים הכי טוב הם מאוד מחויבים אחד לשני ולמערכת. אין לי ספק שבדרך הזו נצא מזה".

בפני המאמן וקבוצתו מבחן רציני כבר ביום שני, עם משחק מול האלופה מכבי תל אביב: "זו אחת הקבוצות הטובות באירופה היום עם כל מה המשתמע מהדבר. זה משחק חוץ מאוד קשה, תהיה אווירה מיוחדת. אין ספק שכדי להשיג תוצאה טובה נצטרך לעשות משחק יוצא דופן. אני מרוצה שיש פתרון ואנחנו יודעים לאן הולכים כדי לתכנן את הלו"ז. מה שהחליטו מקובל עלינו".

המנכ"ל גיא הראל המשיך ודיבר על הזזת המשחק מול חולון לטובת הגביע: "כל הזמן זה קורה, אנחנו קבוצה שמשחקת באירופה באופן קבוע ואנחנו מבינים שיש אילוצים ושאם יש לו"ז צפוף אז הוא חל על זאת שמשחקת באירופה. אנחנו יודעים שיכולים לקרות מקרים כאלה. בדרך כלל מוציאים פתרון וכשלא אז הקבוצות המקומיות ממש לא צריכות להיפגע מזה".

על היכולת המקצועית אמר: "משחקי החוץ באירופה קשים, יותר מטריד שאנחנו לא נראים טוב. אנחנו צריכים לעבוד ולהשתפר. עד לפני שבועיים היינו קבוצה אחרת ששיחקה כדורסל אחר ונראתה טוב גם הגנתית וגם התקפית. יש חומר שחקנים ועודד יודע מה לעשות. צריך לחזור להיות אנחנו. אני בטוח שנחזור לזה".