העלילה מסתבכת: וויליאמס זומן לחקירה

שני אוהדי חולון הגישו תלונה בעקבות התקרית האלימה. במועדון הבהירו: השחקנים יענשו

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  24.11.19 - 14:15
תחילת כתבה

1. הלם בהפועל חולון, בבוקר שאחרי ההדחה ברבע הגמר הגביע מול עירוני נהריה ובעיקר מהאירוע שהתרחש אחריו, בין חלק מהשחקנים לבין האוהדים שחיכו מחוץ לאולם. בעקבות התקרית, שני אוהדי חולון הגישו תלונה במשטרה נגד לטאביוס ווילימאס וכתוצאה מכך זומן לחקירה במשטרה.

"אירוע כזה לא היה פה כבר הרבה שנים, בטח מאז ששלמה אייזיק לקח את המועדון מידיו של מיקי דורסמן", אמרו בחולון על מה שהתרחש בחניה בסיום המשחק: תקרית אלימה, "על גבול הסוריאליסטית", כפי שהגדיר זאת אחד השחקנים הזרים שעברו דרך האוהדים.

תקציר המהומה: עשרות אוהדים זועמים המתינו לשחקני חולון בסוף כביש הגישה, כך שהשחקנים היו חייבים להתחכך באוהדים כדי להגיע למכוניותהם. הסיטואציה הסלימה כאשר אחד האוהדים התקרב ללטאביוס וויליאמס וצעק לעברו "לך הביתה". בתגובה, הפיל וויליאמס את אותו אוהד (כפי שניתן לראות בתיעוד) - ומאותו רגע מגרש החניה הרגיש כמו שדה קרב.

אוהד חולוני נוסף טוען שלטאביוס תקף אותו וריצ'ארד האוול הצטרף גם הוא לעימות, במטרה לנסות לגונן על חברו. מרקוס פוסטר ושיר מוראידי הצעיר חצצו בין וויליאמס והאוול למספר אוהדים, כאשר במקביל גם טי.ג'יי קליין הגיע, ספג קללות - והחזיר בתנועה מגונה. טרוי קופיין בעיקר ניסה להרגיע את חבריו, בעוד שמלקאי ריצ'ארדסון, שיצא מלווה בבת זוגו ובנם בן השנה וחצי, נראה מבועת וניסה להגיע לרכבו כמה שיותר מהר. בהמשך, כוחות המשטרה והאבטחה שהיו במקום הכניסו את וויליאמס לניידת כדי להרגיע את הרוחות, ובחלוף כרבע שעה שיחררו אותו, כאשר אחד מחבריו מביא את רכבו בסמוך לניידת ואוסף אותו.

כעת, בהנהלת חולון צריכים לקבל החלטות בנוגע לסנטר בעל הרזומה העשיר, שבמהלך האירוע סינן "אני גמרתי כאן". בקבוצה יערכו שיחת בירור עם וויליאמס, כדי לראות אם הוא אכן לא מעוניין להישאר, כפי שאמר בלהט האירוע. במקביל ישקלו אנשי הנהלת המועדון כיצד לפעול בעניינו, כששוב - תקדים גלן רייס עומד לנגד עיניהם. "את גלן שחררנו על הכאה של חבר לקבוצה", אמר גורם בהנהלת חולון. "עימות עם אוהד זה חמור לא פחות. נכון שזה לא נעים שמקללים אותך, אבל משחקן מקצוען מצופה לדעת איך להתנהג בסיטואציה כזאת".

הבוקר חולון גם הוציאה הודעה רשמית בניסיון להרגיע את הרוחות: "אמש בתום משחק ההפסד בגביע המדינה התחוללה מהומה בה השתתפו עשרות מאוהדי הקבוצה ומספר שחקנים. הנהלת הקבוצה מגנה באופן נחרץ התנהגות ואירועים מסוג זה ותטפל במקרה ביד קשה. השחקנים שהיו מעורבים בתקרית יוענשו בחומרה על ידי המועדון. לא ניתן שאירועים מסוג זה יחזרו".

"אנו בהנהלה עושים לילות כימים למען הצלחת המועדון והפיכתו למועדון מוביל בכדורסל הישראלי", המשיכו בחולון. "לפעמים זה מצליח יותר ולפעמים פחות, אבל בשום פנים ואופן לא נסכים שאירועים כאלו יהיו מזוהים עם המועדון, על כל המשתמע מכך".

יש לציין כי לתקרית מחוץ לכותלי האולם קדמה תקרית אחרת, ביציע שמאחורי הסל, מיד בסיום המשחק. אחד המאבטחים השתמש בכוח כנגד אוהד שקילל, ובמקום התפתחה מהומה. חלק מהשחקנים הזרים יצאו החוצה מחדר ההלבשה וחזרו לפרקט, לאור העובדה שהמשפחות של חלקם ישבו באיזור שבו התרחש העימות.

2. הקהל של הפועל חולון ידוע ככזה שהיה מעורב בעבר בעימותים כאלו ואחרים, אלא שגם בתוך המועדון הודו שמה שקרה אתמול היה יוצא דופן. "לאוהדים מותר למחות ומותר לקלל, אבל מה שקרה אתמול עבר את הגבול, לשני הכיוונים", אמרו במועדון. "אין שום מצב שבו שחקנים צריכים להרגיש מאוימים כשהם יוצאים מהאולם בסוף משחק".

בחולון, אגב, באו בטענות קשות לכוח האבטחה שהיה במקום. נכון, השוטרים והמאבטחים עשו ככל שביכולתם כדי להרגיע את הרוחות, אבל ייתכן שעם מספר החלטות טובות יותר, ניתן היה למנוע הכל. בחולון תהו מדוע לא נוצר איזור חיץ ברור, בין השחקנים לאוהדים, כדי שאלו יוכלו להגיע לרכבים מבלי להתחכך פיזית עם האוהדים שחיכו בחוץ.

3. הנהלת המועדון התכנסה מיד בסיום ה-90:67 לנהריה כדי לדון בעתידו של שרון דרוקר, אך הישיבה נקטעה מספר פעמים לאור הבלאגן ששרר במגרש החניה, כאשר היו"ר איתן לנציאנו, המנכ"ל רועי דבורה ומנהל הקבוצה ניר אורון - יצאו החוצה בכדי לנסות להרגיע את הרוחות.

בסיום הישיבה, לא התקבלה החלטה בנוגע לדרוקר. בהנהלת חולון הסיקו מסקנות מפרשת גלן רייס ג'וניור, ששוחרר מהקבוצה עוד באותו לילה בו הכה את גיא פניני, ועל כן בחרו שלא לקבל החלטה - לכאן או לכאן - מיד לאחר התבוסה לנהריה. "ברור שצריך לקרות פה משהו, כי כרגע זה נראה רע מאוד", אמרו בהנהלת המועדון. "בימים הקרובים, כשהדברים יתקררו, נקבל החלטות. לא נשלוף מהמותן".

בחולון התאכזבו כמובן מההדחה עצמה, אבל בעיקר מהיכולת, שכן הקבוצה הציגה את אחד ממשחקיה הרעים העונה, דווקא במפעל שבו אי אפשר לתקן. "לא עשינו את העבודה שלנו", הודה בסיום דרוקר. "לא נלחמנו, לא הרבצנו, לא עשינו עבירות. הורדנו ראש והגלגל התגלגל עלינו. פשוט לא היינו שם, לא ראינו שום לכידות במשחק שלנו".

אותם אוהדים, שחיכו לשחקנים והתעמתו עם חלק מהם, חיכו גם לדרוקר בסיום. לשמחתו, אפשר לומר, הוא נמנע מחיכוך איתם בזכות העובדה שחלף על פניהם עם רכבו הפרטי, בניגוד לשחקנים, שהיו צריכים לחצות את המדרכה, בה חיכו האוהדים, כדי להגיע למכוניותיהם.