הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

21:00: ירושלים מחכה לראשל"צ בחצי הגמר

מאק יישאר מחוץ לסגל. זלמנסון: "השחקנים דרוכים מאי פעם"

רועי כהן ועמרי מנהיים  10.02.20 - 07:35

הפועל ירושלים השלימה את הכנותיה לחצי גמר גביע המדינה נגד מכבי ראשון לציון (21:00, שידור ישיר ב-5PLUS), כשערכה הערב את האימון המסכם ובסופו החליט עודד קטש כי הזר שיישאר מחוץ לסגל הוא שלווין מאק. לא מדובר בהחלטה מפתיעה, מכיוון שהגארד אמנם השתלב בצורה טובה במועדון, אך במשחקים המכריעים קטש מעדיף ללכת עם הסגל הוותיק שפתח את העונה, וההערכה היא כי כל עוד שחקני הקו האחורי המקוריים של ירושלים כשירים, הם אלו שייבחרו למשחקים החשובים.

ירושלים, מחזיקת הגביע המכהנת, תהנה מרוב מוחלט ביציעים, לאחר שמכרה את כל 2,700 הכרטיסים שהוקצו לה. "כולם מגיעים מאוד בפוקוס, מאוד חדים", אמר עידן זלמנסון באימון המסכם והוסיף: "אנחנו משחקים אמנם נגד יריבה טובה מאוד, אבל עשינו את ההכנות שלנו ואנחנו ב-100% מוכנות. אנחנו לא חושבים יותר מדי על זה שאנחנו באים אחרי הפסדים בליגה, ומודעים למשמעות המשחק הזה למועדון, לקהל ובשבילנו השחקנים. הרבה זמן לא ראיתי את השחקנים כל כך דרוכים, אנחנו לא חושבים על שום דבר חוץ מניצחון".

החבורה באדום מגיעה למשחק כפייבוריטית מובהקת, וזלמנסון ניסה לקחת את זה למקומות חיוביים: "זה לא רלוונטי כשמדובר במשחק נוקאאוט, ואנחנו נשתדל לא לתת למזל מקום. יש לנו מספיק שחקנים איכותיים כדי לבוא ולקחת את הניצחון הזה. לראשון לציון יש שחקנים מצוינים והעצירה שלהם לא תהיה עבודת יחיד אלא מאמץ קבוצתי".

מנגד, אדם אריאל, שגדל במועדון מהבירה, התייחס להבדלי הרמות: "ירושלים קבוצה כשרונית ואנחנו נצטרך לשחק הגנה חזקה כדי להתמודד איתם. מצד שני, כשמגיעים למעמד של חצי גמר גביע, הכל נעלם והאופי מדבר. אם נהיה אגרסיביים ומרוכזים לאורך כל 40 הדקות, יהיה לנו סיכוי. זה תמיד מיוחד עבורי לשחק מול ירושלים, זה הבית שלי וגדלתי שם, אבל אני רוצה לנצח. מגיע למועדון הזה להיות כל שנה במעמד הזה".