הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפלונטר של האיגוד: מתי ייערך גמר הגביע?

פיב"א קבעה דדליין, המנהלת תבקש דחיה. מאחורי הלו"ז הצפוף

רועי כהן
רועי כהן  12.05.21 - 10:15

לכולם בימים האחרונים היה ברור שזה עתיד לבוא, אבל הבוקר (רביעי) זה הפך לרשמי: גמר גביע המדינה בכדורסל בין מכבי ת"א למכבי ראשל"צ, שהיה אמור להתקיים בחמישי לעיני אולם מלא, נדחה למועד לא ברור. כעת, איגוד הכדורסל מוצא את עצמו בפלונטר לא קטן בנוגע לתאריך החלופי בו יתקיים הגמר.

כזכור, הגמר נדחה מחודש פברואר בשל הרצון לקיים אותו מול קהל - מהלך שהוכח כמוצלח מכיוון שכעת אין מגבלת קהל וניתן לקיים את המשחק לעיני אולם מלא. אלא שהמצב הביטחוני טרף את הקלפים וכרגע אין אפילו תאריך אופציונלי לקיום המשחק החגיגי. בכל מקרה, באיגוד לא מתכוונים להעתיק את מיקום הגמר לאולם אחר ונחושים לקיימו בהיכל הטוטו שבחולון.

למה? ההסבר לפניכם: תחילה, משחקי הבית העליון והתחתון צפויים להסתיים עד ה-23 במאי - וגם בליגה משחקים כבר החלו להידחות, דוגמת ההתמודדות בין גלבוע/גליל לבין הפועל חולון שתוכנן להיות משוחק הערב. הפלייאוף, כמובן, צפוי להתחיל מיד אחר כך.

אם זה לא מספיק, המנהלת מחויבת לסיים את העונה לא יאוחר מה-14 ביוני בשל הוראות פיב״א בגלל לוח הזמנים של השנה האולימפית - כך שבשלב זה, קשה מאוד לראות מתי ניתן יהיה לקיים את גמר הגביע, כשגם ככה יש להמתין עד סיום ההסלמה.

במנהלת הליגה מתכוונים לפנות לפיב״א ולבקש לדחות את מועד סיום העונה בכמה ימים ולא לסיים ב-15 ביוני כמתוכנן. כזכור, ישנה הוראה של פיב״א לסיים את כל הליגות הסדירות לא יאוחר מה-15 ביוני בשל הלו״ז של שנה אולימפית. במנהלת מקווים שבפיב״א יגלו הבנה ויאפשרו דחייה של כמה ימים, וכך גם יתאפשר לקיים בין היתר את גמר הגביע.