קטש לא ימשיך, אלפסי עוזר מאמן בנבחרת

יו"ר האיגוד החדש אבנר קופל החל לקדם מינויים, דן שמיר מתלבט אם להמשיך. שרון דרוקר יאמן את העתודה, בית הלחמי את הנוער וג'ינו את הקדטים. שיבק: "נפעיל מחלקת סקאוטינג בכל העולם כדי לאתר שחקנים יהודים וישראלים"

רועי גלדסטון ואסף אקרמן  27.02.12 - 16:55
אלפסי, יחליף את קטש בנבחרת
אלפסי, יחליף את קטש בנבחרת
תחילת כתבה

יו"ר איגוד הכדורסל אבנר קופל קיים סבב פגישות באיגוד על מנת לאשרר את המינויים המקצועיים לנבחרות השונות. יושב הראש הטרי והמאמן הלאומי אריק שיבק ישבו עם דן שמיר ואריק אלפסי, זאת לאחר שעודד קטש ציין בפני שיבק בשיחה אישית כי אינו מעוניין להמשיך בתפקיד עוזר המאמן בנבחרת.

השניים ביקשו מדן שמיר, שנמצא בנבחרת כשנתיים, להמשיך בתפקידו, אך האחרון הודיע כי הוא עדיין צריך לחשוב ולמרות ההערכה הרבה לשיבק וקופל, יחזיר תשובה רק בשלב מאוחר יותר. בינתיים, שיבק הציע את תפקיד עוזר המאמן במקום קטש לאלפסי, שקיבל את התפקיד והצטרף לצוות המקצועי.

כפי שפורסם לראשונה כאן באתר בסוף השבוע האחרון, שרון דרוקר התמנה למאמן נבחרת העתודה, תפקיד אותו מילא בעבר. הנהלת איגוד הכדורסל אישררה גם את יתר המינויים באופן רשמי: משה ויינקרנץ המנהל המקצועי, אלפסי ידריך גם את האולימפית, אריאל בית הלחמי יוביל את הנוער, יעקב ג'ינו את הקדטים ואלי רבי ידריך עם דליה בושינסקי את נבחרת הנשים. "מרגע זה עבודת ההנהלה הסתיימה, נהיה יותר בפיקוח ואסטרטגיה", הסביר קופל, והבהיר: "מרגע זה זכות הדיבור והמעשה נתונים לאנשי המקצוע".

אריק שיבק הוסיף: "הודיתי קודם כל להנהלה וליו"ר על האמון שניתן בי. ננסה להקים את הנבחרת הטובה ביותר ולהביא את השחקנים הטובים והמתאימים ביותר שיעזרו לנו לעמוד במשימה. לגבי מתאזרח עדיין לא נכנסתי לזה, תנו לי את החודש הקרוב ונבדוק את כל האפשרויות, כולל ג'ורדן פרמאר".

"אנחנו יוצרים משהו שלא היה קיים עד היום באיגוד הכדורסל ואני מאוד מקווה שאיך שניצור ונבנה את זה כך זה יהיה לדורות הבאים", הסביר המאמן הלאומי. "כולכם יודעים בדיוק איפה הכדורסל נמצא היום מבחינת נבחרות צעירות וכולכם יודעים איפה רוצים להיות. זה תהליך שייקח זמן, אבל אנחנו רוצים להביא את כל הנבחרות לדרג א'".

"אנחנו מתכוונים להפעיל מחלקת סקאוטינג בכל העולם כדי למצוא שחקנים יהודים וישראלים", הוסיף שיבק. "בתחושתי אנחנו לא ממצים את המקסימום באיתור השחקנים ובטח בגילאים הצעירים. אני יודע שיש ציפיה לתהליך מהיר, אבל זה תהליך עמוק ואם נעבוד נכון בצורה חכמה גם נראה תוצאות".

על מבנה העבודה מול ויינקרנץ אמר: "בכל חברה רצינית יש מנכ"ל ויש דירקטוריון. משה בראש הדירקטוריון ואני בראש החברה. דירקטוריון הוא גוף ממליץ, מבקר ושואל ומנכ"ל זה האיש שמבצע ודואג לשטח וכל הנושא של אסטרטגיות ודברים ארוכי טווח ייקבעו בוועדה המקצועית, שטוב שבראשה עומד איש מקצוע שיש לו שפה משותפת עם ראש האגף".

על עתידו אמר המאמן: "הכוונה היא שבשנתיים הבאות אהיה מאמן הנבחרת ובהתאם לשיקול דעתו של יו"ר איגוד הכדורסל לאחר שנתיים נחליט אם אמשיך או לא, לא רצינו לעשות חוזה ארוך יותר. אם וכאשר, יוחלט על ידי שני הצדדים אם ראוי שאמשיך".

ויינקרנץ עצמו הוסיף: "השינוי שנעשה באיגוד זה שיהיה מישהו שלא בא מתוך אגודה ללא אינטרס, אלא טובת העניין עומדת לפניו. לתפיסתי פחות מטרידה חלוקת המשימות אלא שיתוף הפעולה ואיך לקדם ולהצליח. אני יודע איך אני רוצה לראות את הכדורסל בעוד מספר שנים, אבל זה לא יהיה נכון להצהיר עכשיו על מטרות. השינוי המהותי זה שאני לא מחויב לשום קבוצה או מרכז כזה או אחר. זה לא אומר לא להיות קשוב לאנשים המנהלים, אבל זה השינוי".

מאמן נבחרת הנשים אלי רבי אמר: "אני נמצא בסיטואציה שלמעשה אני אמור להמשיך קדנציה נוספת לאחריות שהוטלה עליי לפני 6 שנים כמאמן נבחרת הנשים ומנהל מקצועי לפעילות איגוד הכדורסל בנושא הנשים. מהיום כל כולי למעשה נתון לפעילות של איגוד הכדורסל ולא אאמן בקבוצות אחרות במקביל. אנחנו רוצים לדחוף את כדורסל הנשים כמה שיותר גבוה. אנחנו מנסים לפתח ולהתמקצע בכל מה שקשור לרמת האימון. נבחרת הנשים לקראת הקיץ תעבור רענון - ליעד סואץ פרשה, לייני סילווין גם כנראה לא תמשיך".

הנהלת האיגוד אישרה גם מינויים של ראשי ועדות: כספים - דוד פריש, מכרזים - עו"ד אלונה בומגרטן, תקנון - ימונה שופט בדימוס (מינוי זמני: עו"ד שוקי קרמר ו/או רונן וינברג), רפואית - ד"ר יוסי ווייס. כמו כן, עדני דגן ורועי אייזנברג ידריכו את העתודה לנשים, בנבחרת הנערות יהיו רפי בוגטין ונועה רקאנטי בנבחרת הקדטיות טל נתן, ויטו גיליץ' ולימור מזרחי.

המשימות הבאות של הנבחרת הבוגרת הן מוקדמות אליפות אירופה בקיץ הקרוב וטורניר גמר אליפות אירופה, שייערך בקיץ לאחר מכן בסלובניה. ישראל תתמודד במסגרת המוקדמות מול אסטוניה, סלובקיה, סרביה, מונטנגרו ואיסלנד.