ישראל תארח את אליפות אירופה בכדורסל?

קופל דן עם מזכ"ל פיב"א על האפשרות שהטורניר יתקיים בארץ ב-2017. יו"ר האיגוד יבקר את כספי ופארמר בארצות הברית

רועי גלדסטון  14.03.12 - 17:59
קופל. הגדולות של היבשת יגיעו?
קופל. הגדולות של היבשת יגיעו?
תחילת כתבהבישיבת נשיאות איגוד הכדורסל הראשונה תחת היו"ר החדש אבנר קופל, דיווח יו"ר המנהלת לשעבר על פגישה שקיים בשבוע שעבר עם נאר זנולין, מזכ"ל פיב"א אירופה. בפגישה עלתה אפשרות ראשונה שישראל תארח את משחקי אליפות אירופה 2017. קופל פירט בפני זנולין את מפת האולמות בישראל, כפי שהיא אמורה להיראות עד שנת 2017.

זנולין הגיש לקופל ספר עב כרס ללמידה של כל התנאים בהם יש לעמוד, על מנת להגיש מועמדות לאירוח המשחקים. מועד הגשת המועמדות הוא עד סוף שנת 2012. מלבד זאת, בפגישה סייע זנולין להחלפת הביתיות עם סלובקיה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה בקיץ הקרוב, כדי לפתור בעיה שנוצרה מול היכל נוקיה.

צריך לזכור שמלבד היכל נוקיה בתל אביב שמסוגל לאכלס כ-11,000 צופים, בירושלים מתבצעות עבודות מתקדמות לבניית הארנה, שצפוייה להיות מוכנה ב-2013 ולהכיל כמות דומה של מושבים. בנוסף, בראשון לציון ובחיפה מתוכננים אולמות בסדר גודל של כ-5,000 מקומות.

בתוך כך, קופל סיפר אודות נסיעתו בסוף השבוע לארצות הברית. קופל ייצפה ביום שני במשחק בין ניו ג'רזי נטס של ג'ורדן פארמר לקליבלנד קאבלירס של עומרי כספי וייפגש עם השניים. עם כספי קופל ינסה ללבן את כל מה שקרה בינו לבין נבחרת ישראל בקיץ שעבר, ויתאם את הגעתו לאימוני ומשחקי הנבחרת בקיץ הקרוב. הפגישה עם פארמר מתקיימת בידיעת ובתיאום עם ראשי מכבי תל אביב. קופל יבדוק עם הגארד היהודי את האפשרות שישחק בעתיד בנבחרת ישראל. שתי הפגישות יתקיימו תוך תאום מלא עם הצוות המקצועי של נבחרת ישראל.

בנושא אחר, הנשיאות החליטה שהחל מעונת המשחקים הבאה, כל הליגות בישראל, כולל הילדים, ישחקו לפי חוקת הכדורסל החדשה, כולל קו השלוש המרוחק. הנשיאות אישרה את יציאתה של נבחרת הנוער לטורניר אלברט שוויצר היוקרתי במנהיים שבגרמניה. הנבחרת תעשה בגרמניה את ליל הסדר.