הנבחרת נחתה באוקראינה. פניני קפטן במקום הלפרין

ישראל תפתח את טורניר ההכנה לקמפיין מוקדמות היורובאסקט במשחק מול בלארוס. גיא פניני מונה לקפטן בזמן שיותם הלפרין נשאר בארץ. אריק אלפסי: "אנחנו סגל גדול ורוצים לבדוק הרכבים שונים, ננסה ליצור חיבור"

רועי גלדסטון  17.07.12 - 00:16
פניני. ינהיג את הנבחרת באוקראינה
פניני. ינהיג את הנבחרת באוקראינה
תחילת כתבה

בתום מסע ארוך ומתיש של 12 שעות, הגיעה נבחרת ישראל ליוז'ני באוקראינה. למרות העייפות, הנבחרת ערכה אימון לקראת המשחק היום (שלישי, 16:30) מול בלארוס בפתיחת טורניר אירוסוויט קאפ בו משתתפות גם רומניה והמארחת אוקראינה. אריק שיבק, מאמן הנבחרת, מינה את גיא פניני לקפטן המחליף במקום יותם הלפרין שנשאר בארץ. גל מקל לא התאמן אבל אמור להיות כשיר למשחק מול בלארוס.

הנבחרת יצאה מבן גוריון בשעה 06:00 בבוקר בטיסה לווינה, משם לאודסה ואז באוטובוס ליוז'ני הסמוכה. כמובן שבמסע כזה סביר להניח שמשהו יאבד בדרך ומזוודתו של יוגב אוחיון לא הגיעה ליעדה. לאחר בירורים קצרים נמצאה האבידה בוינה ואוחיון אמור לקבל היום את חפציו.
 
"אחרי נסיעה ארוכה ערכנו אימון שחרור, להריץ קצת דברים שעבדנו עליהם בארץ ולחדד אותם", סיפר אריק אלפסי, עוזר מאמן הנבחרת, "זה טורניר הכנה טוב בשבילנו, גם בלי שחקנים מרכזיים אנחנו צריכים לתרגל את הדברים שעבדנו עליהם בארץ". לטורניר ההכנה למוקדמות היורובאסקט יצאו 14 שחקנים והסגל של אריק שיבק עדיין חסר, בגלל שעומרי כספי וליאור אליהו נמצאים בליגת הקיץ של ה-NBA. "אנחנו סגל גדול ואנחנו רוצים לבחון הרכבים מסויימים, דבר ראשון זה חיבור ולגרום לשחקנים להיכנס לשיטה ולהיכנס לכושר משחק וכושר גופני, אנחנו רוצים לראות איך אנחנו עומדים אחרי שבוע וחצי של אימונים", סיפר אלפסי.

מחר תשחק הנבחרת מול רומניה וביום חמישי מול אוקראינה. "בסוג כזה של טורניר לא מתעסקים כמעט עם היריבות, אנחנו יותר נתמקד בדברים שאנחנו רוצים להשיג במשחקים האלה", הוסיף עוזר המאמן, "כמובן שלא נשחוק שחקנים, לא ניתן דקות רבות מדי לשחקנים, נשתדל שכולם יקבלו דקות".