נבחרת העתודה בסופיה. קופל: "הגבירו את האבטחה סביבנו"

שרון דרוקר ושחקניו מצויים 400 קילומטרים מהפיגוע בבורגס. עם זאת, בנבחרת שידרו עסקים כרגיל לפני הניצחון על פולין באליפות אירופה דרג ב': "לרגע לא חשבנו לא לעלות, מתרכזים בכדורסל". הנבחרות יענדו סרטים שחורים בחמישי

עודד הלפרין ורועי גלדסטון  18.07.12 - 20:48
תחילת כתבה3 אוטובוסים של תיירים ישראלים הותקפו היום (רביעי) בפיגוע טרור קטלני, בעיר הבולגרית בורגס. 400 קילומטרים משם, נבחרת העתודה של ישראל מתכוננת למשחק נגד פולין במסגרת אליפות אירופה דרג ב', שנערך בבירה סופיה. למרות האסון הקשה, בנבחרת הבהירו שינסו להתעלם מהאירוע ויעלו למשחק.

מי שנמצא עם המשלחת הישראלית הוא יו"ר איגוד הכדורסל, אבנר קופל, ששידר עסקים כרגיל: "הגבירו את האבטחה סביב הנבחרת. יש הרבה יותר מכוניות משטרה ברחובות לידנו, ובא חבלן מיוחד לבדוק את האוטובוס. לא נעלה עם סרטים שחורים כי זה עדיין מוקדם מדי ואין מספיק מידע". באיגוד דאגו להבהיר שכל הנבחרות יעלו עם סרטים שחורים למשחקיהן ביום חמישי, גם הבוגרים.

"בכל מקרה לא נעשה שום דבר שייפגע בשחקנים האלה ואם יחליטו שצריך לחזור הם יחזרו", המשיך קופל, "לרגע לא חשבנו לא לשחק, באנו לכדורסל, זה חלק מהחיים התקינים והנורמלים. כולנו מרוכזים במשימה לשמה הגענו לפה, להעפיל לדרג א'".

הנבחרת אותה מאמן שרון דרוקר תשחק מחר, ואם לא הסיבה היחידה לכך תהיה אם תקבל הודעה ממשרד החוץ. קופל דאג להבהיר שהאווירה בין השחקנים היא בסדר למרות החדשות הרעות.

דוד פריש, ראש המשלחת וחבר הנהלת איגוד הכדורסל, הוסיף: "שמענו על הפיגוע המצער. אנחנו מבחינתנו ממשיכים בשגרת היום שלנו ומתכוננים למשחק. שומרים עלינו ואנחנו מרגישים בטוחים".

בצל האירועים, הנבחרת גברה על פולין 73:76 במשחק צמוד והפכפך, שמקרב את העתודה מרחק ניצחון אחד על בלגיה מחר (20:30) מחזרה לדרג א' של אירופה. לנבחרת קלעו: שון דאוסון 19 נקודות, אור סולומון 17, בר טימור 15, גיא לביא 11, בן אלטיט 6, עוז בלייזר 4, רם אלייספור ואלון אברמוביץ' 2 כ"א.

המאמן שרון דרוקר אמר בסיום: "בחדר ההלבשה לפני המשחק אמרנו שאין נבחרות בעולם שעוברות מה שישראלים עוברים וצריך לשחק עם כבוד, גאווה וזיק בעיניים ונוכיח לכולם שאנחנו מנצחים דווקא פה על האדמה הזו. היה משחק מעורר השראה, הבחורים נתנו מה שיש להם מול קבוצה גדולה פיזית שמשחקת שנים יחד, אבל אנחנו כל הזמן תלויים בעצמנו וגם מחר. אנחנו מרגישים שזה ניצחון גדול, אבל המשחק הגדול הבא כבר מחר. כולם מרוכזים ונבוא למשחק אחד כדי להעלות את ישראל לדרג א' כי לשם אנחנו שייכים".