כספי: התחלנו את הקמפיין, מעכשיו לא מסתכלים אחורה

פורוורד נבחרת ישראל אופטימי אחרי ניצחון הבכורה בקמפיין על איסלנד. שיבק: "התגברנו על הלחץ. הכל עוד פתוח במוקדמות". הלפרין: כל מה שיברנו עליו אחרי אסטוניה יצא החוצה"

רועי גלדסטון  22.08.12 - 00:40
תחילת כתבהנבחרת ישראל עצרה את כדור השלג. אחרי 2 הפסדים, כולל אחד מביך במיוחד לאסטוניה, הבחורים של אריק שיבק עמדו הערב (שלישי) בלחץ. 83:110 על איסלנד החלשה החזיר אותם למסלול, בדרך לניצחון בכורה במוקדמות אליפות אירופה 2013. הכרטיס לטורניר בסלובניה עדיין רחוק, אך לפחות בכל מה שקשור למפלס הביטחון העצמי, המשחק הערב היה בדיוק מה שהיה דרוש לנבחרת.
  

"היינו בלחץ, אני לא אשקר. מה שקרה מול אסטוניה היה תאונה שאסור היה שתקרה ובמונטנגרו היינו יכולים לנצח", הודה לאחר המשחק שיבק, "היום הגענו עם הרבה רוח לחימה, מהכדור הראשון". המאמן גם התייחס ליום הנהדר של חניכיו שפגעו ב-11 מ-19 מחוץ לקשת: "ידענו שחייבים לסיים בניצחון ואני שמח על הדרך ששיחקנו כקבוצה. נכון, לא בכל משחק ניקח כל כך הרבה שלשות, אבל קליעה היא אספקט חשוב במשחק שלנו".

על המשחק הקבוצתי של הנבחרת, כאשר 5 שחקנים קולעים בדאבל פיגרס אמר: "עמרי שחקן גדול ובחור נהדר, אבל כולם הבינו שהדרך לנצח היא כקבוצה ומספר האסיסטים (34) מראה ששיחקנו בדרך הנכונה".
 
ומה הלאה? "אנחנו עדין רוצים לעלות, זו המטרה שלנו", הוסיף המאמן הלאומי שממש לא מרים ידיים, "מצפה לנו משחק חוץ בסלובקיה ואנחנו באים לנצח. בשבוע הבא מחכות לנו סרביה ומונטנגרו. אני משוכנע ש-11 אלף צופים יבואו לתמוך בנו בכל משחק, הכול עוד פתוח בקמפיין הזה". 

מי שהוביל את קלעי הנבחרת יחד עם רביב לימונד היה עומרי כספי עם 17 נקודות. לאחר אנחת הרווחה פורוורד קליבנלנד נשמע אופטימי: "זה היה משחק  טוב וחשוב עבורנו. בסך הכול הגענו עם הגב לקיר. אני שמח שהתחלנו את הקמפיין גם הגנתית וגם התקפית. נראינו כמו שאנחנו צריכים להיראות. מפה לא מסתכלים אחורה".

גם לקפטן יותם הלפרין היה ערב טוב שכלל 13 נקודות ו-5 אסיסטים, כולל נקודות חשובות בפתיחה, שהפכו את העבודה לקלה יותר.  "היום יצא כל מה שדיברנו עליו אחרי ההפסד מול אסטוניה בבית", גילה הגארד, "אני חושב שכל מי שנכנס היום נתן משהו לנבחרת וככה זה צריך להיות. המטרה שלנו היא להמשיך את מה שהתחלנו היום במשחק הבא מול סלובקיה. אני מקווה שנלך בדרך הזו עד למשחק האחרון בקמפיין".