משחק מקדים: צפו ב-64:82 של ישראל על סלובקיה, לפני סרביה

למרות ששוב הציגו יכולת פושרת במוקדמות היורובאסקט, שחקניו של שיבק דאגו שפארסת אסטוניה לא תחזור, עברו בקלות את הנבחרת החלשה בבית ועלו למאזן של 2:2. ביום ג' בהיכל, מול תאודוסיץ' וחבריו, זה הולך להיות קשה הרבה יותר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.08.12 - 20:52
תחילת כתבה

 היכולת שוב לא הייתה מזהירה, אבל המזל של נבחרת ישראל בכדורסל הוא שהערב (שישי) לא עמדה מולה אסטוניה. אחרי שהבחורים של אריק שיבק הובכו כבר פעם אחת במסגרת מוקדמות יורובאסקט 2013 בידי נבחרת פצפונת, הם לא היו יכולים להרשות לעצמם למקרה כזה לחזור שוב. ואכן, הסלובקים החביבים לא ממש שייכים לענף והשחקנים בכחול-לבן חזרו עם ניצחון חוץ 64:82, רגע לפני המבחן החשוב באמת - מול סרביה.

בשלישי תגיע להיכל נוקיה מי שנחשבת לטובה בבית א' וזה כבר יהיה קשה הרבה יותר. הפסד ביתי של הנבחרת למילאן מצ'באן, מילוש תיאודוסיץ' ושאר החברים ככל הנראה יסתום את הגולל על העליה של ישראל לאליפות אירופה דרך אחד משני המקומות הראשוניםויישלח אותה להיאבק על המקום השלישי עם אסטוניה, שגם ממנו ניתן להעפיל.

בכל מקרה, נקודות ללמידה או חומר למחשבה אי אפשר ממש לקחת מהמשחק מול הסלובקים החביבים. במחצית הראשונה ההגנה לא ממש עבדה ויכולת כזו בוודאות לא תספיק מול הסרבים. ההתקפה הישראלית אמנם תיפקדה היטב, אבל פשוט לא פגשה יריב עם מסה. ליאור אליהו, אלכס טיוס ואפילו עידו קוז'יקרו עשו ככל העולם על רוחם באיזור הצבע. מול ננאד קרטסיץ' ומילאן מצ'באן זה יהיה קשה הרבה יותר.

קלעו לישראל: אלכס טיוס 18 נקודות (7 ריבאונדים), ליאור אליהו 14, עומרי כספי 9, יוגב אוחיון וגיא פניני 8 כ"א, אלישי כדיר ויותם הלפרין 6 כ"א, רביב לימונד 5, עידו קוז'יקרו וגל מקל 4 כ"א. הובילו את קלעי סלובקיה: אנטון גאבל 22 נקודות, מיחל באטקה 7.

מהלך המשחק
שיקורה, וויטק, וידו, גאבל ופאנדולה עלו בחמישיה המקומית, שיבק בחר לפתוח עם טיוס, אליהו, כספי, הלפרין ואוחיון. כבר בפתיחה שתי ההגנות לא תיפקדו כל כך טוב וסל קליל של אליהו בצבע קבע 4:8 אחרי פחות מ-2 דקות של כדורסל. פורוורד מכבי המשיך להיות דומיננטי בצבע ואסיסט יפה שלו לטיוס עשה 11:14. הגבוהים הישראלים המשיכו להיות דומיננטיים והרבע הראשון הסתיים ב-20:27 לישראל.

וידו המקומי פתח את הרבע השני עם שלשה יפה שצימקה ל-27:23, אך ארבע נקודות מהירות של הנבחרת פתחו שוב את הפער, 23:31. הבחרוים של שיבק המשיכו ללכת פנימה בכל התקפה ואלי הופ של טיוס העמיד את התוצאה על 23:36 לישראל. הפער הדו ספרתי נשמר עם יכולת לא טובה במיוחד של שתי ההגנות התוצאה הייתה 35:47 עם הירידה לחדרי ההלבשה.

פתיחת המחצית השניה כבר סימנה מגמה ברורה: את המשחק הזה ישראל לא תפסיד. הנבחרת רצה ולא ממש נתקלה ביריב שמקשה עליה, וסל של יוגב אוחיון גרם למאמן המקומי להזעיק פסק זמן במצב של 60:39. כספי ואליהו שוב ייצרו נקודות בהתקפות מעבר ואחרי 30 דקות זה 45:69 לישראל. לרבע הרביעי שתי הקבוצות בעיקר הגיעו כדי להעביר את הזמן עד הבאזר. שיבק ניסה הרכבים שלא היו משחקים בדרך כלל, ובסיום זה 64:82 לישראל.