שיבק: מקווה שנקבל ביטחון לסרביה, צריכים יותר יציבות

מאמן נבחרת ישראל מסתכל קדימה אחרי הניצחון 64:82 בסלובקיה: "שלטנו מהפתיחה, אסטוניה עוד יושבת בראש". כספי: "עברנו הרבה, עכשיו ננוח כדי להיות מוכנים לשלישי". טיוס: "לא היה כל כך קל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.08.12 - 20:50
תחילת כתבהתהליך ההתאוששות ממשיך. אחרי שני הפסדים בפתיחת קמפיין מוקדמות יורובאסקט 2013, במיוחד זה המביך מול אסטוניה בבית, נבחרת ישראל של אריק שיבק השיגה את הניצחון (הקל) השני ברציפות כאשר הביסה הערב 64:82 את סלובקיה בחוץ. היתרון של הכחולים-לבנים מעולם לא הוטל בספק, וכעת בנבחרת יכולים להתעסק במשחק מול סרביה החזקה ביום שלישי בהיכל נוקיה.

היריבה החביבה מסלובקיה לא היוותה יריב של ממש לישראל, שקלעה נקודות קלות בלי מאמץ רב. אלכס טיוס הוליך את הקלעים עם 18 נקודות וגם ליאור אליהו נהנה מיום טוב כשסיים עם 14.

לאחר המשחק, סיפר אריק שיבק: "התחלנו את המשחק טוב מאוד, שלטנו מהרגע הראשון. היה לנו ביטחון משם, ובשלב הזה כבר היה קשה לסלובקיה. אני מקווה שזה ייתן לנו ביטחון אחרי ההפסד לאסטוניה שעדיין יושב לי בראש".

המאמן הלאומי נשאל לגבי נקודות שעל הנבחרת לשפר לקראת סרביה, ועך כך השיב: "צריך לשפר את היציבות, אבל זה עניין של לשחק משחקים. אנחנו משחקים יותר דקות טובות וזה עוזר. צריך גם עוד יציבות באגרסיביות בהגנה".

עמרי כספי סיכם: "עשינו את העבודה שלנו. יצאנו כדי לנצח שני משחקים ועשינו את זה חלק לקראת שבוע מאוד חשוב עבורנו. עכשיו אנחנו צריכים לנוח כי עברנו הרבה טיסות, אימונים ומשחקים כדי להיות מוכנים לקראת יום שלישי".

"זה ניצחון יפה. לא היה קל להגיע לכאן ולשחק שני משחקים ברציפות", אמר אלכס טיוס מיד בסיום המשחק, "אנחנו במומנטום טוב ונגיע מוכנים גם לסרביה. המשחק היום? הרגשתי טוב וניצלתי את היתרונות שלי על ההגנה שלהם. החברים מצאו אותי פתוח וחופשי לזריקות קלות".