הלפרין: "נרד לקרקע". אליהו סובב את קרסולו וקיבל טיפול

רכז הנבחרת דרוך למונטנגרו: "אפילו תיאודוסיץ' אמר לי שהוא הופתע מאיתנו". קטש: "נבוא נחושים, נזדקק לקהל. זה אחד המשחקים הכי חשובים שלנו". שיבק: "החגיגה נגמרה, עכשיו יש משימה חדשה". שחקן מכבי נפצע באימון

רועי גלדסטון  29.08.12 - 19:44
הלפרין. דרוך לקראת מונטנגרו
הלפרין. דרוך לקראת מונטנגרו
תחילת כתבהאז נכון שנבחרת ישראל הציגה את אחד ממשחקיה הגדולים בשנים האחרונות אמש (שלישי) נגד סרביה החזקה, אבל הניצחון הזה יאבד חלק מהמשמעות שלו אם החבורה של אריק שיבק לא תצליח לנצח את מונטנגרו בבית מחר.

כזכור, המונטנגרים השיגו ניצחון ביתי על ישראל ומחזיקים במאזן מושלם של 5 מ-5 לאחר שגברו על סרביה מסל מחצי מגרש. ניצחון ישראלי ימחק את ההפסד המביך לאסטוניה בתחילת הקמפיין ויחזיר את ישראל חזק לתמונה.

הערב הנבחרת ערכה אימון מסכם לקראת המשחק הגורלי נגד מונטנגרו, כמובן באווירה טובה לנוכח ההישג נגד הסרבים, אם כי מה שהאפיל עליה הייתה פציעתו של ליאור אליהו, שסובב את קרסולו ונזקק לטיפול.

"זה היה ניצחון גדול על נבחרת גדולה, אבל יש עוד משחקים לפנינו", אמר המאמן אריק שיבק, "השחקנים נראים רציניים באימון, מבינים שנגמרו החגיגות. אין לנו הרבה זמן לשמוח. מונטנגרו דומה לסרביה בסגנון שלה. יש לה אחוזי קליעה טובים יותר, בעיקר של הפאוור פורוורדים".

"היא קצת פחות טובה בפנים, אבל גם היא קבוצה שיש לה שחקן מאוד דומיננטי - גלרוצ'יץ', שהוא פוינט גארד מאוד חשוב במערך שלהם. נצטרך לעצור אותו".

"זהו שיפור לעומת ההתחלה והמטרה היא להמשיך הלאה", אמר יותם הלפרין, "קודם כל, עצם העובדה שאנחנו משחקים בנוקיה זה יתרון. אני חושב שקרה לנו פנצ'ר שלא היה אמור לקרות לנו. את הפנצ'ר הזה נסחוב על הגב שלנו גם במשחקים הבאים אבל אנחנו לא צריכים להוכיח. כולם יודעים מה אנחנו מסוגלים לטוב ולרע".

"גם לטוב וגם לרע כי אתמול זה פעל לטובה בצורה יוצאת דופן. זה לא מספיק עדיין. קודם כל, המשחק אתמול היה אחרי שאחרי הרבה אנשים עבדו ועמלו. נצטרך להישאר על הקרקע, מנטלית ובעיקר פיזית. אין לנו הרבה ברירות אלא לנצח. אני חושב שהאולם פה מוסיף לנו הרבה אנרגיות. זה משחק חשוב לכולם".

"ברור שקרה אתמול משהו טוב וניצחנו את אחת הנבחרות הטובות באירופה, התייחס שוב לניצחון הגדול, "עצם החשיבות של הניצחון עשתה את זה עוד יותר מתוק. לצערי המשחק הזה היה מאוד חשוב אבל לא הכי חשוב כי גם מחר וגם ביום ראשון אלה משחקים חשובים וכמו שאריק אומר אנחנו רק בתחילת הדרך של איזשהי דרך חדשה שפתחנו וצריך להמשיך הלאה".

השחקן התייחס לכוכב היריבה, רוצ'סטי: "במשחק הקודם הוא די פגע בנו לפחות בתחילת המשחק. זו תהיה עבודה קבוצתית כמו שזו היתה מול מילוש תיאודוסיץ'. זו לא תהיה עבודה אישית אלא קבוצתית. יש להם עוד כמה שחקנים שצריך לעצור".

תיאודוסיץ' ששיחק עם הלפרין באולימפיאקוס שוחח עמו בסיום המשחק אתמול. "דיברנו 10 דקות. היינו חברים טובים ושיחקנו 3 שנים יחד והאמת שמתוך ה-10 דק', 9 הוא דיבר על כמה שהוא היה מופתע מאיתנו, החמיא לכולם בצורה יוצאת דופן אבל גם אמר 'אל תדאגו אתם עוד מגיעים לסרביה'".

"לא צריכה ולא אמורה להיות ירידת מתח", אמר עוזר המאמן עודד קטש, "כולם יודעים מה צריך לעשות, דרך אגב גם אם ננצח מחר וכולם מקווים שזה יקרה עוד לא עשינו כלום. המשחק באסטוניה הוא הקובע וכל מי שיודע לעשות חישובים יודע את זה. קודם כל המצב בנבחרת הוא כזה שכולם נחושים להוכיח שיש בנבחרת הזו הרבה יותר אופי ממה שהצגנו בהתחלה וראיתם חלק מזה אתמול. ברור לכולם וגם אריק דואג להזכיר את זה שעוד לא סיימנו את העבודה ואנחנו רק בהתחלה שלה".

"אנחנו משחקים מול נבחרת שמובילה את הבית עם מאזן של 0:5 ועוד כולנו זוכרים את הפספוס שהיה לנו שם, אז יש משחקים שלא צריך לדבר יותר מדי אבל מה שכן יכול לעזור זה שיהיו פחות קרחות ביציעים".

"דווקא זה מאוד ישראלי להתעורר כשמקבלים סטירה", התייחס להפסד לאסטוניה, "זה קורה בכל מקום. בנבחרת הזו יש הרבה אופי והרבה יכולת, להזכירכם גם בהפסד למונטנגרו עשינו משחק טוב והיינו צריכים לנצח אותו. גם ניצחון על סרביה ומונטנגרו לא מספיקים ונצטרך לבוא ולנצח באסטוניה והצלחנו ואני נותן קרדיט גדול לאריק שהצליח לנקות את הרעשים מסביב ולהחזיר את השחקנים להאמין ולהיות חדורי מוטיבציה".