כספי: "אין זמן לבכות, זה לחיים או למוות. חושבים רק על ניצחון"

כשהגב צמוד לקיר והיורובאסקט מתרחק, נבחרת ישראל תעלה הערב (20:00) לקרב קריטי באסטוניה. הפורוורד: ''צריך לשלוט מהפתיחה ולא לתת להם להרגיש נוח מולנו". הוא ינווט? "דברים לא תלויים רק בי, כולם צריכים להיות אגרסיביים"

אסף אקרמן, שליח אתר ערוץ הספורט לאסטוניה  02.09.12 - 14:05
לשלוט מהפתיחה. כספי מוכן לאסטוניה (קובי אליהו, וואלה!)
לשלוט מהפתיחה. כספי מוכן לאסטוניה (קובי אליהו, וואלה!)
תחילת כתבה

אין הזדמנות אחרת, אין יותר תירוצים, אין מחר. נבחרת ישראל תתארח הערב (ראשון) באסטוניה כשהגב צמוד חזק אל הקיר. הפסד, ובזמן היורובאסקט 2013 השחקנים בכחול-לבן יהיו בחופשת קיץ. אחרי הניצחון הגדול על סרביה ואחרי האכזבה מול מונטנגרו בהיכל, הנבחרת של שיבק צריכה לחזור מטאלין עם ניצחון, ועדיף בביותר מ-2 נקודות, הפער בו ניצחה אסטוניה בצורה סנסציונית בישראל.

הנבחרת ערכה הבוקר אימון קליעות באולם בו יתקיים המשחק, ועל פני השחקנים משתקפת חשיבות הקרב הערב. המאמן אריק שיבק עבד על הטקטיקה לקראת האסטונים, והתמקד בריבאונד וסגירת קו השלוש. שינוי אחד בסגל הישראלי - ניצן חנוכי לא יתלבש למשחק, כאשר במקומו ייכנס יובל נעימי לסגל אחרי 4 משחקים רצופים בהם ישב בחוץ. המשחק האחרון בו שותף נעימי היה אותו הפסד מאכזב לאסטוניה. למעלה מ-6,000 אוהדים מקומיים יגיעו הערב, אבל לצידם גם 50 ישראלים - מטיילים ועובדי היי טק - שרכשו כרטיסים.

"אנחנו מרגישים טוב בסך הכל. עברנו עוד יום של טיסות לא פשוטות, אבל אין לנו זמן לבכות או לחשוב על שום דבר חוץ מניצחון", אמר עומרי כספי לקראת ההתמודדות החשובה מכולן, "אנחנו נמצאים באותה סיטואציה כמו אסטוניה, כאשר שתי הקבוצות יודעות מה עומד על הפרק. לנו זה משחק של חיים או מוות וככה אנחנו מתחיחסים אליו. אם יבוא הרבה קהל או לא, זה לא מעניין. אנחנו צריכים לנצח את המשחק".

"אחרי הכל, הגענו לסיטואציה שאנחנו עדיין תלויים בעצמנו", ניסה כספי להרגיע, "יש לנו אחר כך סדרה של ארבעה משחקים עד הסוף. מצפייה בקלטת המשחק מול אסטוניה ראינו שלאורך רוב המשחק הובלנו בבטחה, יכולנו לעשות כמה מהלכים כיד לגמור את המשחק, אבל ולצערי לא עשינו אותם. אנחנו משחקים נגד נבחרת מאוד מגוונת, שגם משחקת בבית שלה והיא תעלה עם הרבה ביטחון".

מהישראלי הראשון והיחיד ב-NBA מצופה להנהיג על הפרקט ולסחוב את הנבחרת לתוצאה הרצויה. "אני מרגיש טוב, אבל הדברים לא תלויים בי, אלא בכל הנבחרת", אמר כספי, "צריך לבוא אגרסיביים ולשלוט במשחק מההתחלה. אסור לתת לקהל להיכנס לאווירה ולאסטונים להרגיש בנוח מולנו..כשנגיע שוב לסיטואציה בסיום, אז גם נדע לנצח את המשחק".