כספי: יהיה משחק חזק בסרביה. שיבק: כרגע איסלנד היא המטרה

אחרי הניצחון באסטוניה, ועם אופטימיות חדשה לגבי הסיכוי לעלות ליורובאסקט, הנבחרת נחתה בארץ. הפורוורד: "נתרכז ביריבה הקרובה ואז נחשוב על המשחק המכריע". המאמן: "ההגנה שלנו באסטוניה היתה הכי טובה עד עכשיו בקמפיין"

זיו אברג'יל  03.09.12 - 14:28
כבר מתחמם לקראת הקרב המכריע. כספי
כבר מתחמם לקראת הקרב המכריע. כספי
תחילת כתבה

עם תוספת הכבוד שאספה באסטוניה ועם אופטימיות מחודשת להעפיל ליורובאקסט, נבחרת ישראל נחתה היום (שני) בארץ. אמש החניכים של אריק שיבק התפוצצו על האסטונים, אותם אלה שהביכו אותם במשחק בראשון לציון, ויצאו מטאלין עם ניצחון 53:84.

שלושה משחקים נותרו עד לסיום הקמפיין ואם הנבחרת תנצח את כולם, כולל בחוץ מול סרביה החזקה, והכרטיס לאליפות אירופה בקיץ הבא יהיה ביד. הפסד לסרביה והמקום השלישי עשוי גם הוא להעלות את הנבחרת לטורניר בשנה הבאה, אבל אז היא תהיה תלויה בתוצאות יתר הבתים במוקדמות.

"אין ספק שהניצחון נותן לנו פוש קדימה", אמר עומרי כספי בנתב"ג, "אסטוניה הגיעה אלינו וניצחו, וצריך להוריד את הכובע בפניהם, ואני חושב שאתמול שיחקנו כמו שהיינו צריכים לשחק מולם בארץ. עשינו עצירות בהגנה ולחצנו אותם, וזה היה ההבדל".

שתי היריבות הבאות של הנבחרת, איסלנד וסלובקיה, לא צפויות להקשות עליה. אחריהן יגיע המבחן האמיתי בסרביה. "קודם כל צריך להתרכז באיסלנד ביום רביעי, ננצח ורק אז נחשוב על סרביה", אמר כספי, "יהיה קשה מאוד לנצח שם. לפני המשחק עם הסרבים גם נדע מה הסיכויים שלנו, אז זה יהיה משחק משחק. עייפות? אני לא מרגיש עייף בכלל, אני מרגיש רענן. הדבר היחיד שקשה זה הטיסות".

"המשחק באסטוניה סומן על ידינו מלכתחילה כמשחק חשוב, וזה היה חשוב עוד יותר כי הפסדנו להם בבית", הוסיף מאמן הנבחרת אריק שיבק, "שיחקנו במגרש ביתי מאוד קשה, עם 7,000 צופים, וזה אפילו אולם מאוד לאומני. מתחילת המשחק שלטנו בעיקר בתחום ההגנתי, זה היה המפגן ההגנתי הכי טוב שלנו בקמפיין הזה. צריך לעשות את העבודה נגד איסלנד בבית ולהסתכל על הבתים האחרים. כבר אמרתי שבקמפיין כזה אסור להסתכל רחוק מדי. זה קמפיין מאוד ארוך וקשה, עם המון נסיעות".