אליהו: אנחנו חייבים לנצח. אלפסי: לא נחשוב על ההפרש

נבחרת ישראל מוכנה לאיסלנד (21:00). עוזר המאמן: לא נחשוב על ההפרש, קרו יותר מדי דברים בספורט שלנו

רועי גלדסטון  04.09.12 - 19:58
תחילת כתבהאחרי שנבחרת ישראל הביסה 53:84 את אסטוניה בחוץ ביום ראשון האחרון, היא נתנה אות לשלב המאני טיים במוקדמות אליפות אירופה. לחבורה של אריק שיבק נותרו 3 משחקים בקמפיין, כאשר אם תנצח בכולם היא תבטיח את מקומה בסלובניה 2013 מבלי להיות תלויה בבתים האחרים. הכל יתחיל מחר (21:00) במשחק הביתי מול איסלנד בהיכל נוקיה, כאשר היום (שלישי) הנבחרת ערכה את האימון המסכם.

לפני האימון, שחקני הנבחרת ערכו אסיפת וידאו ואימון בחדר הכושר. בין הנוכחים באימון בהיכל נוקיה היו אבנר קופל, יו"ר איגוד הכדורסל, ודני קליין, לשעבר יו"ר הפועל ירושלים, שצפו מהצד. הנבחרת האיסלנדית תנחת בישראל רק הלילה ב-22:00 ולכן לא תקיים אימון מסכם, כאשר מחר בצהריים היא תערוך אימון קליעות קל בלבד. 8,700 כרטיסים הוקצו למשחק מחר.

ליאור אליהו סיפר לאחר האימון: "יש אווירה טובה, אנחנו סוף סוף בארץ. להוציא את המשחק נגד מונטנגרו אנחנו ברצף יפה. יש לנו שני משחקים בבית, על הנייר ומבחינת המשמעות אנחנו חייבים לנצח אותם. אנו מוכנים למשחקים. אנחנו לא חושבים על ההפרש, גם נגד אסטוניה לא חשבנו על זה. אריק לא דיבר על זה, ורק בהתקפה האחרונה הוא אמר לזרוק. לא חשבנו על ההפרש נגד מונטנגרו וזה באמת לא היה חשוב".

הפורוורד של מכבי תל אביב התייחס ליריבה: "איסלנד זו קבוצה עיקשת, הם לא פראייירים ולא מוותרים. אני מקווה שלמדנו את הלקח מאסטוניה, ידענו שזה ירדוף אותנו. מקווה שזה לא יקרה שוב. אנו צריכים לשחק אגרסיבי, אנחנו יותר טובים מהם על הנייר, אבל זה רק על הנייר. דברים יכולים לקרות, צריכים לבוא חדים ואם ננצח ב-30 הפרש אז שננצח 30 ולא נאפשר לשום דבר לקרות".

עוזר המאמן של שיבק, אריק אלפסי, הוסיף: "האמת היא שהיו לנו משחקים טובים בחוץ נגד איסלנד וסלובקיה. ראיתם את האימון, השחקנים דרוכים. לא צריך לחשוב שאלה אריות אירופה, אבל לא צריך לזלזל בהם, צריך קודם לנצח ואז לחשוב על הפרשים. יש לנו סיכוי סביר לסיים במקום ה-2, צריך קודם לגמור את המשחק ואח"כ לחשב. רוב הקמפיין באנו למשחקים מוכנים, גם נגד מונטנגרו שיחקנו מצוין אבל בסוף הפסדנו. אני לא רוצה לדבר על אנדרדוגים, אנחנו יותר טובים מהנבחרות האחרות אבל השחקנים שלנו מנוסים. לא באים לזלזל או להיות יהירים, קרו יותר מדי דברים בספורט הישראלי".

אלפסי המשיך ודיבר על המנטליות: "אריק מדבר הרבה על הדברים האלה, קשה לו עם המנטליות של 'יהיה בסדר', באנו מאוד דרוכים נגד אסטוניה והתוצאה הראתה את זה. כמובן יהיה כאן גם קהל שיתמוך בנבחרת, אנחנו משחקים בשביל כל המדינה. אני חושב שאנו מנסים להשאיר כמה שיותר רגליים טריות במשחקים האלה, לא רוצה להיכנס לשיקולים מקצועיים. אין ספק שאנחנו צריכים את שחקני הספסל שהם מצויינים ויתרמו עוד בקמפיין, מקווה שכבר מחר".