נעימי: "אין לנו שחקן מרכזי אחד, זה היתרון הגדול שלנו"

נבחרת ישראל יוצאת לטורניר הכנה ראשון באיטליה ותפגוש את המקומיים, את פולין וגיאורגיה. המאמן אריק שיבק: "נתרגל את השיטה. יש לנו את האופציה לבחור בין הגבוהים וזה לא קרה זמן רב"

רועי גלדסטון  05.08.13 - 15:29
טורניר הכנה ראשון. מונטנגרו (אלן שיבר)
טורניר הכנה ראשון. מונטנגרו (אלן שיבר)
תחילת כתבהנבחרת ישראל מעלה הילוך בהכנות שלה לקראת אליפות אירופה בחודש ספטמבר. ישראל תקיים השבוע טורניר הכנה ראשון מתוך שלושה, כאשר תשחק באיטליה מול פולין (רביעי), גיאורגיה (חמישי) ובשישי מול איטליה.

"אנחנו יוצאים למחנה אימון בטרנטו שבאיטליה והטורניר הזה יהווה מבחן טוב עבורנו", אמר מאמן נבחרת ישראל, אריק שיבק. "המטרה היא לגבש את שיטת המשחק שלנו. השחקנים מגיעים במצב טוב, אין לנו פציעות ואני מקווה שהטורניר ישפר אותנו. חשוב לנו לעשות טורניר טוב ולחזור טובים יותר ממה שיצאנו".

שיבק גם התייחס לסגל הנוכחי שלו, שכזכור הוא ללא גל מקל. "יש לנו היום בנבחרת משהו שלא היה לנו הרבה שנים וזה האופציה לבחור בין גבוהים", אמר המאמן הלאומי. "לאליפות אירופה צריך לנסוע עם השחקנים הכי טובים והכי מנוסים שיכולים לתת תפוקה. אם המצב היה שונה, יכול להיות שהיינו לוקחים את אלכס צ'וברוביץ' בראייה קדימה. לדעתי, קוז'יקרו וגרין מגיעים במצב גופני טוב אחרי עונות טובות. אין לי ספק שבטורניר הבא של הנבחרת אלכס צ'וברביץ' יהיה בסגל". על בן רייס, שגם הוא לא בסגל, אמר שיבק: "גם ממנו אני מאוד מרוצה. הוא צעיר, אינטיליגנטי, שעוד צריך לשפר כל מיני דברים הגנתיים. גם הוא בעתיד יהיה שחקן נבחרת".

יובל נעימי, שצפוי להיות הרכז השני אחרי יוגב אוחיון, הוסיף: "אנחנו נמצאים בכושר לא רע והמשחקים הקרובים חשובים לנו כדי להיכנס לקצב משחק. אנחנו משחקים נגד נבחרות טובות". על ההיררכיה בנבחרת אמר: "בכל שנה יש שחקנים טובים ואין שחקן כזה או אחר שמוביל אותנו. זה הכוח שלנו. הנבחרות שבאות מולנו לא יודעות במי צריך להתמקד, כשכל שחקן יכול לעשות את המהלך המפתיע. באופן אישי, אני מקווה להוכיח את עצמי".