בנבחרת מעריכים: טיוס אמור להיות כשיר לאליפות אירופה

בדיקת ה-MRI הראתה שיפור במצבו של הסנטר, ובצוות המקצועי היו מרוצים. לקח חלק באימון הערב. נעימי, שנפצע מול גיאורגיה, יעבור אולטרסאונד וגם הוא יישאר כנראה בבית

רועי גלדסטון  27.08.13 - 19:00
תחילת כתבה

מוקדם יותר הבוקר נראה כי הסיכויים שאלכס טיוס ייצג את נבחרת ישראל ביורובאסקט הם נמוכים, אך בערב כבר יש אופטימיות זהירה. הפורוורד עבר בדיקת MRI, נבדק על ידי הצוות הרפואי וגם על ידו של רופא מכבי ת"א וכעת מסתמן שהוא יוכל ללבוש את המדים הכחולים-לבנים באליפות בסלובניה, שתחל ב-4 בספטמבר. עם זאת, הסיכוי שיובל נעימי ייקח חלק ביורובאסקט הוא נמוך למדי וכעת נראה שלא יהיה בסגל הסופי של אריק שיבק.

טיוס, שלא התאמן באופן מלא כבר שבועיים וחצי בעקבות קרע קטן בשריר הירך הפנימי, עבר בדיקת MRI בבית החולים איכילוב. הממצאים הראו שיפור מסוים במצב הפציעה של טיוס, שיוכל לקבל מספר דקות במשחק האימון השני מול גיאורגיה. האימון הערב של טיוס היה בעצימות נמוכה ועדיין יש לו בעיות משחק, אבל בכל מקרה המצב נראה טוב יותר. גם הרופא של מכבי ת"א בחן אותו ונתן חוות דעת חיובית. נכון לעכשיו, אם לא תהיה רגרסיה הוא יוכל לצאת לסלובניה.

יובל נעימי נפצע אתמול בשריר התאומים במשחק מול גיאורגיה, ויעבור מחר בדיקת אולטרסאונד ולא ייצא עם הנבחרת היום לחיפה, שם תקיים ישראל משחק נוסף מול גאורגיה, מחר באולם ברוממה. נעימי, שבכל מקרה לא קיבל יותר מדי קרדיט מהצוות המקצועי של הנבחרת, לא צפוי לצאת לאליפות אירופה.

בנבחרת ישראל לקחו קשה את ההפסד אתמול מאחר שמדובר שוב בהפסד בשניות הסיום, ושוב מול נבחרת גיאורגיה, הפעם מסל של שחקן מכבי תל אביב ריקי היקמן. ליאור אליהו, שהיה בין המצטיינים אמש, אמר לאתר ערוץ הספורט: "תמיד אומרים שאחרי שמנצחים בנקודה יש 15 תיקונים ואחרי שמפסידים בנקודה יש 40 תיקונים. אני חושב שבסך הכל היה משחק טוב אתמול. היה לנו כמה טעויות בסיום וזה דפוס התנהגות שצריך לשנות כי זה היה ככה גם במשחקים הקודמים. אנחנו נתעשת כי יש לנו נבחרת טובה עם הרבה מנהיגים על המגרש. נעשה עבודה הרבה יותר טובה גם בדקות האחרונות".

"אני נוכחתי לדעת אחרי כ"כ הרבה שנים שזה לא בהכרח אומר הרבה", הוסיף הפורוורד, "נכון שלא כיף להפסיד, זה מעצבן ואתה הולך עם הרגשה לא נעימה, אבל כשנגיע לאליפות אני מקווה שלא נצטרך להגיע לדקות אחרונות של הכרעה, אלא ננצח בהפרשים קצת יותר גדולים".