שיבק עצבני, ביקורת של שחקנים על עמרי כספי

3 הפסדים יצרו סדקים בנבחרת: בצוות המקצועי מטיפים דווקא לעיתונאים, בחדר ההלבשה לא אוהבים את התנהלות הפורוורד. אליהו עדיין מאמין: נתאבד כדי לתקן את מה שעשינו עד עכשיו

רועי גלדסטון, שליח ערוץ הספורט לסלובניה  07.09.13 - 10:30
תחילת כתבהנבחרת ישראל הובסה אמש 82:63 על ידי צרפת ורשמה הפסד שלישי ברציפות באליפות אירופה. הבוקר (שבת), יזכו השחקנים לחצי יום חופשי, כאשר המאמן אריק שיבק אישר להם לדלג גם על ארוחת הבוקר ולהמשיך לישון, אם מישהו רוצה, או לחילופין להסתובב קצת בעיר. ב-2 בצהריים השחקנים כבר יתכנסו לאסיפת וידאו.

אחרי המשחק, באזור הראיונות, השחקנים עברו במהירות ונמנעו מקשר עין עם העיתונאים. אולי בשל הרצון להימנע ממתן הסברים. אריק שיבק, שלזכותו ייאמר שתמיד מקדיש מזמנו לכל שאלה ושאלה, התרגז כששמע ביקורת על כך שאלכס טיוס לא ממש תרם לנבחרת. "איך אפשר לזלזל במשפט שאומר מאמן נבחרת ישראל?", אמר אמש שיבק לאחר הראיון. "מאיפה יש את הידע לזלזל בכלל?", הוא רטן.

לאחר מכן, מאמן הכושר יורם מנחם טען שהדברים שנכתבים בכלי התקשורת פוגעים בשחקנים. "קצת דרך ארץ", הוא מתרה. מנחם ואנשי הנבחרת דווקא לא סיפקו תשובות לשאלה אחרת: הנבחרת שיחקה בשני משחקי הפתיחה ב-14:30 (שעון מקומי). מדוע אף אחד ממשחקי ההכנה לא היה בשעה הזו? למה לא היה תרגול של שגרת יום כשמשחקים בשעה כזו?

שחקני הנבחרת עצמם ערכו שיחות פנימיות עוד לפני המשחק מול צרפת, ללא נוכחות הצוות המקצועי. עידו קוז'יקרו, הלב הכי גדול בנבחרת, נתן את הטון ויזם את השיחות. הרבה טענות מועלות נגד עומרי כספי וליאור אליהו, שנמצאים במרומי האולימפוס ביחס לשאר השחקנים, כך טוענים גורמים בנבחרת. לא בטוח שזה נכון, אבל בכל מקרה לשחקנים קשה עם כספי. יש כאלה שאומרים שאפילו אמש, לאחר שלקח על עצמו את ההפסד, מדובר במס שפתיים - "כדי לצאת טוב". מנגד, כספי גם לוקח אחריות, אפילו אם זה רק למראית עין ומנסה להסביר מה קורה.

בכל מקרה, הלחץ ניכר בנבחרת. ויכוח בין כספי ואליהו על ריבאונד בירידה לפסק זמן, רביב לימונד שלא אהב חילוף, זרק מילה לא במקום וקיבל מבט מקפיא דם משיבק, וישנן עוד דוגמאות.

ליאור אליהו, שהיה מנקודות האור אמש מול צרפת, סיפר: "הייתה מחצית אחת טובה, אבל מחצית אחת מול צרפת זה לא מספיק, ניקח את הדקות הטובות מהמשחק הזה. עכשיו יש לנו 80 דקות מכריעות מבחינתנו. אלוהים רצה שתהיה לנו עוד הזדמנות אז אני מקווה שניקח אותה בשתי ידיים". בעניין הזה אליהו יישר קו עם הדברים ששיבק עצמו אמר לשחקנים בחדר ההלבשה אחרי המשחק.

על השאלה כיצד מתמודדים עם הביקורת ענה: "אני לא מתייחס לזה. יש לנו שני משחקים עכשיו, אנחנו צריכים לנצח אותם ואחרי זה נדבר". ומה עם השיחות בחדר ההלבשה? הפוורוורד הוסיף: "אני לא אוציא דברים מחדר הלבשה. יש לנו דברים בינינו, שלנו. לא אוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה, דיברנו ואני מקווה שנצא לדרך חדשה".

"אנחנו יודעים שאנחנו יכולים לנצח את שני המשחקים, גם את גרמניה וגם את בלגיה", סיכם אליהו, "ברור שהן נבחרות טובות. גרמניה ניצחה את צרפת לפני יומיים. נבוא להתאבד על המגרש ולעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי לנצח את המשחקים הבאים ולתקן מה שעשינו"