מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 4 3 1 285:293 7
2 ישראל 4 2 2 285:295 6
3 אסטוניה 4 2 2 286:281 6
4 פולין 4 1 3 284:271 5
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שיבק פירט: אלה הסיבות לכישלון ביורובאסקט

מאמן נבחרת ישראל הציג בפני הוועדה המקצועית את הדו"ח שלו בעקבות אליפות אירופה: הפציעה של טיוס, אחוזי הקליעה ובעיות בסיסיות בטכניקה

רועי גלדסטון  28.11.13 - 16:20
אז מה היה לנו ביורובאסקט? (gettyimages)
אז מה היה לנו ביורובאסקט? (gettyimages)

מאמן נבחרת ישראל, אריק שיבק, הגיע היום (חמישי) לישיבה של הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל, לצורך דיון בדו"ח שהגיש על הופעתה של הנבחרת באליפות אירופה 2013. הדו"ח בן 30 העמודים עסק בבעיות שנוצרו במהלך תקופת ההכנה, בליקויים בזמן הטורניק ובמסקנות לעתיד. שיבק, שהקריא לחברי הוועדה מתוך הדו"ח שהגיש, לקח אחריות מלאה על התוצאות.

טרם הישיבה, אף אחד מחברי הוועדה המקצועית לא קיבל את הדו"ח לידו, כיוון ששיבק העדיף לשמור אותו חסוי מחשש להדלפות. היחיד שקיבל לידו עותק של הדו"ח היה יו"ר האיגוד דן חלוץ. יתר חברי הוועדה נתקלו בדו"ח לראשונה בדיון הישיר עם מאמן הנבחרת.

בדו"ח תיאר שיבק את נושא הפציעות, ובין היתר את זו של  אלכס טיוס. הסנטר/פורוורד נפצע בטורניר ההכנה באיטליה, נבדק על יד הרופאים וקיבל מנוחה.לאחר שעבר גם MRI הוחלט שהשחקן בריא ויכול לחזור בהדרגה לפעילות בנבחרת, בקבוצתו מכבי תל אביב ובאימונים אישיים. במשחק השני של היורובאסקט טיוס התלונן על כאבים ולא חזר לשחק, כאשר לאחר מכן הוחזר לישראל.

שיבק התייחס בפירוט לשני משחקים: האחד הוא הניצחון על בלגיה - המשחק הטוב ביותר של ישראל בטורניר, בו היא שיחקה מצוין ונסחפה אחרי הצגה ענקית של אפיק נסים. המשחק השני הוא ההפסד במשחק האחרון לגרמניה, בו מתאר שיבק את האכזבה הגדולה שלו: "עברתי עם הנבחרת הזו רגעי צומת ותמיד הצלחנו ללכת לכיוון הנכון ולהשיג את המטרה - לא הפעם".

עוד נידון בדו"ח: משחק ההגנה, בו דורגה ישראל בתחתית הטורניר. ליקויים בלחץ על הכדור, אחוזי קליעה גבוהים של היריבות, משחק התקפה מהיר, אבל אחוזי קליעה נמוכים משלוש ומהעונשין, בעיקר ברגעי ההכרעה. תחת סיבות לכישלון הנבחרת כתב שיבק: משחק הגנה חלש, בעיות בסיסיות בטכניקה.

בשלב המסקנות נכתב בין היתר: טיפול בטווח הארוך - אקדמיה ועבודה עם נבחרות וכדורסלנים צעירים באגודות, ועבודה לטווח הקצר - מתאזרח וטיפול בשלב הביניים בין נבחרת עתודה (U20) לנבחרת הלאומית.