מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 4 3 1 285:293 7
2 ישראל 4 2 2 285:295 6
3 אסטוניה 4 2 2 286:281 6
4 פולין 4 1 3 284:271 5
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תכנית חלוץ: בלאט יאמן את נבחרת ישראל

יו"ר איגוד הכדורסל מכוון גבוה לקראת הקמפיין הבא, ויציע למאמן מכבי ת"א את התפקיד מיד לאחר הגרלת מוקדמות אליפות אירופה. בלאט יקבל חוזה לשנתיים בשכר גבוה, ויוכל לאמן קבוצה במקביל. דרוקר נשאר בעתודה, שמיר עוזב

רועי גלדסטון  18.12.13 - 15:30
חלוץ סימן אותו. בלאט (אלן שיבר)
חלוץ סימן אותו. בלאט (אלן שיבר)
בלעדי

יו"ר איגוד הכדורסל, דני חלוץ, יפנה לדייויד בלאט ויציע לו לאמן את נבחרת ישראל. לאתר ערוץ הספורט נודע כי חלוץ גיבש תכנית מקצועית לעתידה של הנבחרת, ויפנה למאמן מכבי ת"א מיד אחרי הגרלת מוקדמות אליפות אירופה שתיערך בחודש פברואר.

חלוץ מעוניין שהאיש הבא שייקח לידיו את נבחרת ישראל יהיה הסמכות המקצועית הגבוהה ביותר בארץ, ולאור התחושה כי המאמן הנוכחי, אריק שיבק, לא מיצה את הפוטנציאל והכישרון הרב שקיים בנבחרת, יו"ר האיגוד מאמין שבלאט הוא האיש הנכון בזמן הנכון.

נראה כי איגוד הכדורסל יוכל למצוא פיתרון גם לנושא העלות הכספית הכרוכה במינויו של בלאט, ובידיו אפשרות לשלם בעין יפה למאמן הנבחרת הבא, שעבודתו כזכור מנתקזת לחודשי הקיץ בלבד. בנוסף, גם אם בלאט יאמן בעונה הבאה קבוצה בחו"ל, הדבר לא יהווה בעיה מבחינת חלוץ, שכן עבודה בשני מקומות במקביל הוא עניין נהוג ולגיטימי, מה עוד שגם בימים שבם אימן את הנבחרת הרוסית, בלאט לא עבד ברוסיה במהלך השנה. האמור נכון גם לגבי האפשרות שבלאט ימשיך במכבי תל אביב.

החוזה שיוצע לבלאט צפוי להיות לשנתיים, עם אופציה לשנתיים נוספות, כאשר מדובר על קמפיין מוקדמות היורובאסקט, ולאחר מכן הטורניר עצמו ב-2015, אם ישראל תעפיל אליו. בלאט צבר במרוצת השנים ניסיון רב בתחום הנבחרות, כאשר אימן 7 שנים ברציפות את נבחרת רוסיה, איתה זכה באליפות אירופה ב-2007 ובמדליית הארד במשחקים האולימפיים בלונדון 2013. באיגוד מאמינים כי אחד השיקולים שעשויים לגרום לבלאט לקבל את ההצעה, הוא שמינויו למאמן נבחרת ישראל עשוי לשנות את התפישה הרווחת לגביו, לפיה הוא לא "מאמן של ישראלים".

סבב מינויים, לא בכל הנבחרות

בתוך כך, הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל החליט גם לגבי איוש יתר התפקידים בנבחרות, כאשר שרון דרוקר ימשיך כמאמן נבחרת העתודה. דרוקר מוערך מאוד באיגוד, וכזכור העלה את הנבחרת לדרג א' באירופה ועזר לאתר ולטפח שחקנים כמו שון דאוסן (מכבי ראשל"צ), גולן גוט (הפועל ת"א) ותומר גינת (נהריה).

בישיבה המקצועית האחרונה נאמר כי אין צורך להחליף מאמן כל שנה, וכי יש ליצור המשכיות, ולכן אריק אלפסי, שגם הוא דמות מוערכת מאוד באיגוד ומשמש גם כעוזר מאמן הנבחרת הבוגרת, ימשיך כמאמן נבחרת הנוער. דן שמיר, שמשמש כעוזר המאמן של אטורה מסינה בצסק"א מוסקבה, לא ימשיך כמאמן נבחרת הקאדטים כיוון שהוא עובד בחו"ל ולכן לא יכול לראות משחקים, לעקוב אחרי שחקנים ולגלות כשרונות חדשים. יעקב ג'ינו, שמאמן את שחקני נבחרת הקאדטים באקדמיה, הוא המועמד המוביל להחליפו.