הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ראשי האיגוד ייפגשו: מי ידריכו את הנבחרות?

דני חלוץ ידון עם ויינקרנץ ושיבק באימון של הנשים והגברים. בלאט מבוקש

רועי גלדסטון  05.01.14 - 14:30
תחילת כתבה

במהלך השבוע ייפגש יושב ראש איגוד הכדורסל דני חלוץ עם ראש האגף המקצועי אריק שיבק ועם ראש הוועדה המקצועית משה ויינקרנץ, איתם ידון בנושא המאמנים הלאומיים הבאים.

יושב הראש רוצה למנות מאמן לנבחרת הנשים בשבועות הקרובים ולאחר מכן להחליט מי יאמן את נבחרת הגברים, כאשר מאמן מכבי ת"א דייויד בלאט הוא המועמד המועדף עליו. לאחר מכן ידונו בזהות מאמני הנבחרות הצעירות.

כזכור, כבר פורסם כאן באתר ערוץ הספורט כי חלוץ מעוניין שהאיש הבא שייקח לידיו את הנבחרת יהיה הסמכות המקצועית הגבוהה ביותר בארץ, זאת במטרה למצות טוב יותר את הפוטנציאל הטמון בסגל. באיגוד מחפשים פתרון גם לנושא העלות הכספית הכרוכה במינויו של בלאט, וקיימת אפשרות לשלם בעין יפה למאמן הנבחרת הבא.

גם אם בלאט יאמן בעונה הבאה קבוצה בחו"ל, הדבר לא יהווה בעיה מבחינת חלוץ, שכן עבודה בשני מקומות במקביל היא עניין נהוג ולגיטימי, מה עוד שגם בימים שבם אימן את הנבחרת הרוסית בלאט לא עבד ברוסיה במהלך השנה. האמור נכון גם לגבי האפשרות שבלאט ימשיך במכבי תל אביב.

החוזה שיוצע לבלאט צפוי להיות לשנתיים, עם אופציה לשנתיים נוספות, כאשר מדובר על קמפיין מוקדמות היורובאסקט ולאחר מכן הטורניר עצמו ב-2015, אם ישראל תעפיל אליו. באיגוד מאמינים כי אחד השיקולים שעשויים לגרום לו לקבל את ההצעה, הוא שמינויו למאמן נבחרת ישראל עשוי לשנות את התפישה הרווחת לגביו, לפיה הוא לא "מאמן של ישראלים".

ביום רביעי (10:00) יארח האיגוד את נציגי התקשורת באימון פתוח ומשולב של פרויקט הגבוהים של האיגוד ובוגרי האקדמיה. האימון, אותו יעביר אריק שיבק, יתקיים במכון ווינגייט ויתארח בו סנטר נבחרת ישראל לשעבר, תומר שטיינהאואר, שיעבוד עם הגבוהים הצעירים.