הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היועץ המשפטי יכריע אם שרף ימונה למאמן נבחרת ישראל

המאמן הוותיק הסכים להצעה של דני חלוץ, אך זאת רק בתנאי שימשיך בתפקידו בהנהלת האיגוד ובסיעת "עוז". הפתרון שהציע שרף: יקפיא את עצמו ל-3 חודשים. המחלקה המשפטית תדון בנושא

רועי גלדסטון  26.02.14 - 18:30
בדרך חזרה לנבחרת? שרף (אלן שיבר)
בדרך חזרה לנבחרת? שרף (אלן שיבר)
תחילת כתבה

האם צביקה שרף בדרך חזרה לשמש כמאמן נבחרת ישראל בכדורסל? לאחר שיו"ר האיגוד דני חלוץ ערך סבב פגישות עם מספר מאמנים, ביניהם גם שרף, נראה כי המאמן הוותיק הוא המועמד המועדף לקבל את תפקיד המאמן הלאומי. אולם, מי שתכריע בסוגיה היא המחלקה המשפטית של האיגוד. מדוע? זאת בשל ניגוד העניינים המסתמן בין תפקיד מאמן הנבחרת לבין עבודתו של שרף, שנחשב לאופוזיציה לאיגוד הכדורסל.

תחילה, חלוץ הציע לשרף להתמנות למאמן הלאומי, ובתנאי שיסכים לוותר על הדרך הפוליטית שלו - קרי על מקומו בהנהלת האיגוד ובראשות סיעת עוז. שרף לא הסכים להתפטר, אך כן הביע עניין באימון הנבחרת ולכן העלה הצעת פשרה, לפיה ייקח על עצמו את התפקיד ובמהלך משחקי הנבחרת בקיץ הוא יקפיא את עצמו, לפרק זמן של שלושה חודשים. במקרה כזה, צביקה ליבר יהיה היו"ר הזמני של הסיעה.

מי שאמורים לדון במהלך השנוי במחלוקת הזה ולאשר או לשלול אותו הם אנשי המחלקה המשפטית באיגוד - עורכי הדין רונן ויינברג, שוקי קרמר וטל אור. השלושה יחליטו אם המהלך הוא כשר.

מחר (רביעי) יתקיים דיון בוועדה המקצועית בנוגע למינויו של צביקה שרף. הוועדה אמורה לאשר את ההמלצה של דני חלוץ ומשה ויינקרנץ ולהעביר את הנושא להנהלת האיגוד. אולם, שניים מתוך עשרת חברי הוועדה הם פסולי הצבעה. מדובר ביצחק פרי, יו"ר מכבי ראשל"צ, שמעסיק בעצמו את שרף ובמנהל הנבחרת מומו לוצקי. בנוסף, שניים מחברי הוועדה הם אנשי סיעת עוז, שצביקה שרף הביא - גבי גולן ושי גליקשטיין. יתר חברי הוועדה: אלדד אקוניס, עמירם הלוי, נפתלי בנטוב, אילן בק, שאול דוד וצבי הירשוביץ.

אם המינוי ייצא לפועל בסופו של דבר, תהיה זו הקדנציה הרביעית של שרף במדים הלאומיים. את התפקיד הוא מילא לראשונה ב-84' (בגיל 33) עד שפוטר ב-87'. 4 שנים אחרי כן הוא שב לקדנציה שניה (91') וכיהן בתפקיד עד 97', כשגם בשנת 2005 שרף הוזעק לנבחרת. בסה"כ, בתור מאמן לאומי, שרף הוליך את הנבחרת ל-5 השתתפויות באליפות אירופה וכן להשתתפות היסטורית באליפות העולם ב-1986. יחד עם זאת, יש לציין כי גם שמו של ארז אדלשטיין נמצא על הפרק והוא יהפוך למועמד המוביל, אם שרף לא ימונה.