הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האיגוד מנסה להוציא צו הרחקה לשאול אייזנברג

פרסום ראשון. ינסו למנוע ממנו להתייצב במשרדים: מדובר בהטרדה מאיימת. אייזנברג: "יושבים כאן גנבים, שקיבלו שוחד". שרף הודה: "זו ההתנהלות, אך אולי צריך לחשוב שוב"

רועי גלדסטון  05.03.14 - 15:31
תחילת כתבה

איגוד הכדורסל נגד שאול אייזנברג. באיגוד החלו לפעול בשעות האחרונות כדי להוציא צו הרחקה נגד שאול אייזנברג בגלל מה שמוגדר בעיניהם - 'הטרדה מאיימת'. כידוע, הנוכחות של אייזנברג גרמה לדחייה של הישיבה הבוקר, פגעה בהתנהלות ההנהלה והובילה לביטול של מספר דיונים. על כן, במחלקה המשפטית כבר עובדים על הצו נגד אייזנברג.

הכל התחיל הבוקר שארז אדלשטיין מונה רשמית לתפקיד מאמן נבחרת ישראל, כפי שפורסם לראשונה כאן באתר, אך חבר סיעת "עוז" שאול אייזנברג, גנב את ההצגה כאשר שלמשך דקות ארוכות התבצר בחדר הישיבות ומנע את קיום ההצבעה. אגב, לא בגלל התנגדותו לאדלשטין אלא בטענה כי הוא חבר הנהלה. בסופו של דבר, ההצבעה נערכה ואדלשטיין עבר פה אחד.

חוזרים אחורה, אייזנברג גרם לדרמה גדולה במשרדי איגוד הכדורסל, לאחר שנכנס לחדר הישיבות ולמעשה התבצר בתוכו. אייזנברג, שהודח לפני מספר חודשים מהנהלת האיגוד, טוען כי הוא עדיין חבר הנהלה באיגוד ולכן זכותו להיות במקום. מנגד, דני חלוץ סירב להיכנס לחדר הישיבות כל עת שאייזנברג נמצא במקום, ולכן ההצבעה נערכה ללא נוכחות יו"ר האיגוד. מועמדותו של אדלשטיין התקבלה פה אחד, כאשר עשרים חברי ההנהלה הצביעו בעד מאמן הפועל תל אביב.

"רצו להכריז בישיבה שאני התפטרתי מאיגוד הכדורסל וזה לא נכון. הודעתי כבר שאני מבטל את ההתפטרות שלי", הגיב שאול אייזנברג, "זו לא הייתה התבצרות מצידי, מי שהתבצר היה דני חלוץ, שנשאר בחדר שלו. הוא סירב להיכנס ואז חיים אוחיון הגיע וביקש שנצביע על נושא ארז אדלשטיין. 20 חברי ההנהלה כבר הלכו הביתה, אבל אני הצבעתי בעד מינויו של אדלשטיין".

"בחצי השנה האחרונה, איגוד הכדורסל הוא קרקס מדראנו פלוס", המשיך אייזנברג, שעבר להאשמות כנגד מספר מחברי האיגוד, "הבאתי בשנים האחרונות מיליוני שקלים לאיגוד הכדורסל ולא לקחתי אגורה. יושבים כאן גנבים, אנשים שיקבלו שוחד, מעלו ומחביאים את דוח מבקר המדינה. דני חלוץ אמר לי בפגישה הראשונה שלנו שהוא בא לנקות את האורוות ולמגר את השחיתות. לא רק שהוא לא ממגר, אלא הוא מאשרר אותה".

כשנשאל מה בדיוק עשה בישיבה, השיב אייזנברג: "אני הצבעתי בעד המאמנים, תשאל אחרים אם ספרו את הקול שלי. ישבתי על מקומי, בכסא הקבוע שלי וליד צביקה שרף. הוא הודיע להם שאני בא לישיבה. לא עשיתי צעד כזה בלי ייעוץ משפטי ובלי שכל הסיעה תהיה מאחוריי".

יו"ר סיעת עוז, צביקה שרף, התייחס גם הוא לאירועים: "אני לא מעוניין להיכנס לעניין הזה, כי הוא שייך לעורכי דין ויועצים משפטיים". על ההתנהגות של אייזנברג בישיבה אמר שרף: "כל אחד בוחר את דרך ההתנהלות שלו, זה דורש מחשבה שניה מצד אנשים רבים, אולי גם מאיתנו. אני מברך את אדלשטיין למינויו למאמן הלאומי. הנבחרת היא חשובה, מחכה לנו קיץ לא קל. כולם צריכים לעמוד מאחוריו ומאחורי הנבחרת, שתנסה לעלות לאליפות אירופה באוקראינה".

גם היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, רונן ויינברג, נדרש לאירועי היום: "פתאום הגיע אדם שהיה בעבר חבר הנהלה והחליט שהוא נכנס למשרדי האיגוד ולישיבת ההנהלה. הוא לא היה מוכן לצאת על אף כל הבקשות, כולל מהחברים שנמצאים ברשימה שלו. הוא הפר החלטה מפורשת של בית הדין וביזה את מוסדות האיגוד. ההחלטה לגבי אדלשטיין וענבר תקפה. הוא נכח בה ולא פסל את הישיבה". חבר ההנהלה נאור גלילי הביע גם הוא את מחאתו: "זה ביזיון ופארסה גדולה, ככה האיגוד נראה".