מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 4 3 1 285:293 7
2 ישראל 4 2 2 285:295 6
3 אסטוניה 4 2 2 286:281 6
4 פולין 4 1 3 284:271 5
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

באיגוד איבדו סבלנות: אלכס טיוס יעמוד לדין

ביקורת חריפה על שחקן הנבחרת. המנכ"ל: "זאת התנהגות חמורה וחצופה"

רועי גלדסטון  18.07.14 - 14:13
טיוס, באיגוד זועמים (אלן שיבר)
טיוס, באיגוד זועמים (אלן שיבר)

ראשי איגוד הכדורסל מאבדים סבלנות כלפי אלכס טיוס. מבחינתם, הגיעו מים עד נפש והחליטו להגיד את דעתם על התנהלותו של המתאזרח, שבינתיים מבריז מאימוני נבחרת ישראל.

כבר כמה ימים שבאיגוד מרגישים שטיוס לא מכבד אותם ובכך לא מכבד את נבחרת ישראל. כזכור, היה סיכום עם השחקן כי הוא מגיע לאימוני נבחרת ישראל ב-15 ליולי. טיוס לא רק שלא הגיע על פי הסיכום, אלא נעלם לאנשי הנבחרת שביקשו לבדוק מהיכן הוא מעוניין לטוס לארץ ופשוט לא הצליחו להשיג אותו כדי לשלוח לו את כרטיס הטיסה.

בהתחלה סיפר טיוס על מבחנים שעליו להשלים בתואר שלו, לאחר מכן על ניתוח שעבר בשיניו, אבל על אותו ניתוח גילו באיגוד כבדרך אגב ומשמועות ולא באופו ישיר מהשחקן עצמו.

כעת, כאמור, החליטו באיגוד הכדורסל כי הגיעו מים עד נפש, וכי אף שחקן, חשוב ככל שיהיה, לא יזלזל במוסד הנבחרת הלאומית, ראשיה ומאמניה. טיוס צפוי לעמוד לדין משמעתי כשיגיע ארצה, ונראה שבאיגוד לא מתכוונים לוותר למתאזרח בעקבות היעלמותו.

מנכ"ל איגוד הכדורסל, יענקל'ה בן שושן, יצא במתקפה חריפה על התנהלותו של השחקן, ואמר לאתר ערוץ הספורט בנושא: "אני חושב שמדובר התנהגות חמורה וחצופה מאוד. לא יכול להיות שיהיה סיכום עם שחקן שהוא מגיע ב-15 לחודש ומצטרף לאימונים, כולם מעורבים בסיכום, כולל סוכנו הישראלי וסוכנו האמריקאי, והוא פשוט מתעלם מכך, לא מגיע ובמשך 10 ימים לא משיב לפניות האיגוד שנעשו במיילים, טלפונים וכדומה".

"כמו שמורן רוט יעמוד לדין על כך שלא הופיע לאימונים, כך גם טיוס יעמוד לדין", הבהיר בן שושן. "יש סדר באיגוד הכדורסל. אנחנו מחבקים את השחקנים שלנו, שכל שנה מתייצבים ומגיעים לשחק בשביל הנבחרת, ונדע להפעיל את הסנקציות הדרושות על אלה שמזלזלים בכך ומזלזלים בנבחרת של כולנו".