מנקו: מקווים שבליגת העל ראו את מה שעשינו

נבחרת העתודה נחתה. דרוקר: "היה סיפוק אדיר להתוות להם את הדרך"

רועי גלדסטון  21.07.14 - 10:21
תחילת כתבה

נבחרת העתודה אמנם פיספסה עליה לחצי הגמר אחרי הפסד בשתי הארכות לסרביה, אבל ללא ספק רשמה הישג יפה מעצם העליה לרבע הגמר של אליפות אירופה. החבורה של שרון דרוקר הגיעה ל-8 האחרונות לראשונה מאז 2007 וכבר הובילה ב-9 נקודות על הסרבים כשנותרו פחות משלוש דקות לסיום.

לבסוף היא נכנעה לסרביה וסיימה את הטורניר במקום השביעי אחרי שהפסידה לליטא וגברה על נבחרת צרפת. בכל מקרה, אחרי מספר שנים שהכדורסל שלנו ספג מכות בגילאים הצעירים, נראה שהנבחרת הזו החזירה את הכבוד לכדורסל שלנו. חוץ מזה, היא סיפקה לנו מספר כוכבים צעירים כמו רפי מנקו, אדם אריאל, תמיר גינת, גולן גוט ועוד. הבוקר (שני), השחקנים שבו לישראל וזכו לקבלת פנים חגיגית בנתב"ג.

המאמן, שרון דרוקר, אמר: "אנחנו עוברים תהליך. הנבחרת היתה בדרג ב', עלינו לדרג א', התייצבנו בו, ועכשיו כבר התקדמנו. אני בטוח שחלק מהשחקנים יגיעו לליגת העל, אבל אין תשובה ברורה לשאלה 'לאן הם צריכים ללכת'. יש כאלה שצריכים להשתפשף עם 30 דקות לערב בליגה השניה, אבל יש כאלה שיכולים להתקדם בליגת העל עם 15 דקות, עם רוטציה ועם מאמן שיתרום להם. מי שמוכשר ורוצה להצליח, הדברים הללו לא יעצרו אותו. היינו במרחק נגיעה מחצי הגמר ואולי ירדנו בהרגשה שהגיע לנו להיות שם, אבל כולם אצלנו מבינים שאין 'מגיע', אלא שצריך לעבוד. יש לנו סיבות להאמין בעצמנו".

בנוגע להבדלים בין אימון קבוצה מקצוענית בליגה הבכירה לעומת אימון נבחרת העתודה, אמר דרוקר: "כאן אתה יכול להתוות דרך וכיוון, השחקנים צמאים לשמוע וללמוד מה לעשות, אלו חבר'ה אינטלגנטים וזה היה סיפוק אדיר לראות איך הם מוציאים את התכנית לפועל".

הקפטן, רפי מנקו, הוסיף: "עשינו משהו מדהים. אין ספק שהמשחק מול סרביה כבר היה בידיים שלנו, ושהיינו במרחק של עצירה אחת מחצי הגמר, אבל צריך לזכור בהתחלה ציפו מאיתנו להרבה פחות.  מבחינה אישית הרגשתי מצוין, אבל זה לא העניין, כי כל אחד תרם כמה שהוא יכול וזה מה שעושה אותנו לנבחרת. אנחנו מקווים שבארץ ראו את מה שעשינו ויידעו להעריך. אנחנו מאמינים בעצמנו, זהו דור צעיר מוכשר שיכול להשתלב בליגת העל".