מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 4 3 1 285:293 7
2 ישראל 4 2 2 285:295 6
3 אסטוניה 4 2 2 286:281 6
4 פולין 4 1 3 284:271 5
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אליהו: היינו חודש ביחד ואני לא זוכר מריבה אחת

השחקן על סוד ההצלחה. אדלשטיין: "אין כאן אגו". כספי: "הדור שלנו בשל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.08.14 - 20:54

נבחרת ישראל עשתה את זה: הבחורים בכחול-לבן עלו הבטיחו הערב (ראשון) את העפלתם לאליפות אירופה בכדורסל ב-2015 בזכות 60:83 נפלא את נבחרת הולנד. וכך,ללא ביתיות ואחרי פתיחה צולעת, ארז אדלשטיין והשחקנים שלו חגגו עליה מספר 12 ברציפות לטורניר הגדול ביבשת.

"היו לנו הרבה רגעים יפים", אמר המאמן מיד בסיו המשחק, וידע למי מגיעות כל המחמאות: "ההתנהלות של השחקנים היתה יוצאת מן הכלל, הם כל כך רצו להצליח וראו את זה. הם היו פתוחים לשמוע דברים, כולם עשו קמפיין מדהים. כספי, אליהו, מקל, הלפרין, לימונד. כולם".

לאחר מכן, התייחס אדלשטין לעבודה שלו עצמו: למדתי טוב את הנבחרת, מהיום שמוניתי ישבתי עם כולם. היה חשוב לי קודם כל לנטרל את האגו ושכולם יפרגנו אחד לשני. כל היתר, שיהיה על הגב שלי. אני חושב שזה חילחל והקרין וגם ב-30 הפרש כל איבוד כדור זה היה כאילו בגמר הפלייאוף".

"ידעתי שאם אם השחקנים יהנו, אז יהיה טוב", סיכם אדלשטיין. "כמות הזריקות הלא טובות היתה קטנה, ההגנה היתה טובה. אסור לשכוח שלא שיחקנו בארץ והאנרגיות היו אחרות לגמרי. זה קשה. ממלון למלון, מאוטובוס לאוטובוס".

גם לעומרי כספי היו רק מילים טובות: "היה קמפיין נהדר, בהתחשב בכל מה שעברנו תוך כדי. זה לא פשוט לשחק בקפריסין, אבל שיחקנו נהדר ואנחנו מחכים כבר לאליפות אירופה. למעט המשחק הראשון, עשינו פשוט עבודה נהדרת".

לאחר מכן, נדרש כספי להבדל בין הנבחרת הנוכחית לזו של אריק שיבק, שנכשלה בקמפיין הקודם. "מקל ופישר לא היו בשנה שעברה וזה היה מוסיף לנו הרבה, אבל נפלנו על משחק אחד בכל מקרה", אמר הכוכב, ובכל זאת מצא שוני: "השיטה שלנו אחרת, הבגרות של השחקנים גדלה. הגענו לבשלות, במגרש ומחוץ למגרש. היתה אווירה טובה".

ליאור אליהו פירגן גם כן, למרות שהפך לשחקן הספסל: "אתה צריך להתאים את עצמך לסיטואציה, זו היתה ההחלטה של ארז, וקיבלתי אותה. על מה שנותר לי זה לשים את האגו בצד. זו אחת מהסיבות שבזכותן הנבחרת מצליחה, החלטתי שאני בא מהספסל ונותן כל מה שאני יכול".

המרקם החברתי? "אף פעם לא טסתי כל כך הרבה", התבדח אליהו. "בעקבות הנסיעות האלה הינו הרבה ביחד, אני לא זוכר תקופה כזו, של חודש שלם, שבה כולם אחד עם השני. ובכל זאת, אני גם לא זוכר מריבה אחת".

בתוך כך, ד'אור פישר ועמרי כספי יחזרו הלילה ארצה וסיימו למעשה את קמפיין מוקדמות אליפות אירופה. עוד לפני היציאה לקפריסין, סוכם עם השניים שבמקרה והנבחרת תנצח את הולנד הם יחזרו ארצה. כספי שסבו נפטר ביום חמישי, יחזור להיות לצד אמו ומשפחתו ולשבת עימם שבעה. פישר שישחק העונה בקאזאן הרוסית, יצא בהקדם האפשרי לביתו בלאס וגאס כדי לארגן את הציוד אותו הוא צריך לעונה הארוכה המצפה לו ברוסיה.

אחרי המשחק קיים המאמן ארז אדלשטיין שיחה עם השחקנים והודה לפישר על הגישה הנהדרת שלו לנבחרת, על התרומה שלו והביע תקווה שפישר ישרת את הנבחרת גם בשנה הבאה באליפות אירופה. מחר יתקיים אימון רשות בניקוסיה וביום שלישי יתקיים אימון ערב בלרנקה שם תשחק הנבחרת ביום רביעי נגד בולגריה.