הלפרין: "בית קשה, אבל גם ליריבות לא יהיה קל"

קפטן ישראל על הגרלת היורובאסקט. אדלשטיין: "בוודאי שאנחנו רוצים לעלות". פניני: "בית מאוד מאתגר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.12.14 - 18:47
תחילת כתבה

כארבעה חודשים אחרי שהבטיחה את עלייתה לאליפות אירופה 2015, נבחרת ישראל הוגרלה הערב (שני) לשלב הבתים של הטורניר היוקרתי - שייערך בעוד כתשעה חודשים בצרפת. החבורה של ארז אדלשטיין, ששובצה לדרג 5 (מתוך 6) בהגרלה, "זכתה" באופן טבעי לבית לא פשוט בכלל.

הנבחרת תפגוש בשלב המוקדם את צרפת המארחת, רוסיה, בוסניה, פולין ופינלנד. ארבע הראשונות מתוך השש אמנם יעפילו לשלב הבא, אבל המשימה של אדלשטיין ושחקניו תהיה קשה מאוד. "אנחנו נתרכז בעצמנו, נתכונן ונכין", אמר המאמן ל"חדשות הספורט", "נשב עם החברים, נארגן טורנירי אימון ונגיע מוכנים בצורה הטובה ביותר. בוודאי שאנחנו רוצים לעלות לשלב השני ולהישאר בצרפת. אגב, גם אם נעלה, אנחנו נצטלב עם העולות מבית המוות, שכולל את הספרד, סרביה, טורקיה, איטליה וגרמניה".

אדלשטיין גם התייחס ליריבות שקיבל: "אנחנו האחרונים שיכולים לזלזל בפולין, כי אנחנו יודעים איזה שחקנים יש להם מעבר לים. גם לקבל את רוסיה כבחירה מהדרג השישי, זה לא דבר שרצינו".

"בית מאוד מאוד מאתגר", הודה גיא פניני והוסיף: "כל האליפות הזו ברמה גבוהה וגם הבית שלנו, עם קבוצות איכותיות ושחקנים גדולים. עם זאת, אנחנו יודעים מה החוזק שלנו ומה המטרות שלנו ובטוחים בעצמנו. מצפים לקיץ מאוד מעניין. כל אחד יבוא עם שיא המוטיבציה לעשות קיץ טוב ולעלות שלב עם הנבחרת".

יותם הלפרין, קפטן הנבחרת, הוסיף: "כמובן שיש נבחרת אחת מעל כולם בבית הזה וגם משחקים בצרפת מה שלא יעזור מולם. מדובר בבית קשה, רוסיה הנבחרת הכי קשה שיוכלנו להגריל מהדרג האחרון. אנחנו מאוד מעודדים מהקיץ האחרון ואני בטוח שאם כולם יגיעו נמשיך את המומנטום. אין נבחרת חלשה בבית שלנו, אבל אנחנו גם נבחרת טובה וגם ליריבות שלנו לא מצפה משוכה קלה".