הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מינויו של גרשון אושר, סיעת עוז התנגדה

הנהלת האיגוד אישרה את המינוי, עליו פרסמנו כאן לראשונה. עוזר המאמן של מכבי יהפוך לסמכות בכירה בכל הנבחרות. סיעתו של מאמן אשדוד התנגדה למהלך

רועי גלדסטון  28.01.15 - 16:28
מקבל את המפתחות באיגוד. פיני גרשון (אלן שיבר)
מקבל את המפתחות באיגוד. פיני גרשון (אלן שיבר)
תחילת כתבה

פיני גרשון מצטרף רשמית לאיגוד הכדורסל. הנהלת האיגוד אישרה היום (רביעי) ברוב גדול את מינויו של גרשון למנהל המקצועי והיועץ של נבחרות ישראל והאגף המקצועי (לגברים). כזכור, על ההחלטה למנות את גרשון לתפקיד פורסם לראשונה כאן באתר. יש לציין כי המנהל המקצועי החדש ימשיך גם בתפקידו כעוזרו של גיא גודס במכבי תל אביב.

ביום ראשון (13:00) ייכנס גרשון מסיבת עיתונאים ראשונה. החוזה הוא לשנתיים, בשכר, כשגרשון מגיע במקום אריק שיבק שהיה מנהל האגף המקצועי. מדובר בסמכות שמעל כל המאמנים, כולל ארז אדלשטיין, כמו מאמן העל של הנבחרות. בבוא היום הוא גם יהיה זה שימליץ יחד עם הוועדה המקצועית על מינויי מאמנים וכדומה.

באיגוד יביאו פונקציה נוספת שתשמש כ"סגנו" ותתעסק יותר עם כל האדמינסטרציות של האגף. התפקיד כמובן באישור עם מכבי שהייתה בסוד העניינים. המנהל המקצועי החדש ייכנס לתפקידו מיד אחרי שהנהלת האיגוד תאשר את המלצת הוועדה המקצועית. בקיץ גרשון יעבוד לצד כל מאמני נבחרות הגברים שיתכוננו לאליפויות אירופה השונות.

יו"ר סיעת עוז צביקה שרף לא השתתף בדיון, לא הצביע ויצא החוצה. חברי סיעת עוז האחרים הצביעו נגד המינוי, כולל חברי ההנהלה תומרי ברזילי ושי גליקשטיין שתמכו במינוי בוועדה המקצועית של האיגוד. גורם באיגוד ציין: "זה חושף את פרצופה של סיעת עוז. אני מעריך שההתנגדות היא כי צביקה לא קיבל את התפקיד, וזה לא נוח לחלק מהאנשים. אחרת מדוע מי שהצביע בעד בוועדה, הופך את עורו בהצבעה בהנהלה?".

עוד קודם לכן נערך דיון בין אנשי מנהלת הליגה ואנשי איגוד הכדורסל. הנושא: העברת 2 מיליוני שקלים לאיגוד, בגין תיפעול ליגת העל. לא הושגו הסכמות ובאיגוד מציינים כי יתכן וילכו להליך משפטי כדי לגבות את הכסף. יש לציין שגם כאן מדובר בנסיבות מעט מוזרות מאחר ויש אנשי מנהלת שמחזיקים בתפקידים באיגוד הכדורסל.

המנהלת: העבירו אלינו את ארגון משחקי הגביע
בדיון זה דווקא השתתף צביקה שרף השתתף כנציג איגוד הכדורסל, אף שהוא משמש כמאמן פעיל של מכבי אשדוד. באמצע הישיבה הוא עזב בגלל התחייבויות קודמות. במנהלת ציינו בישיבה כי הם מעוניינים לקחת אליהם את ארגון טורניר גביע המדינה, וטוענים כי יוכלו לעשות זאת טוב יותר מאנשי האיגוד. יש לציין שארוע הגביע מכניס לקופת האיגוד כמה מיליוני שקלים שמהווים חלק נכבד מתקציב האיגוד, וזאת לאחר תשלום העלויות הכרוכות. במנהלת מציינים שאם הם אלה שיארגנו את הטורניר, הם יחלקו את הרווחים, בין הקבוצות ובכך יעלו את תקציביהן.

הנהלת איגוד הכדורסל גם קבעה היום כי משחקי חצי גמר וגמר גביע המדינה לנשים יתקיימו גם השנה בבית מכבי בראשל"צ. המשחקים מתוכננים להתקים ב-16 וב-19.3, אלא אם מ.ס אשדוד תגיע לחצי גמר הגביע ובמקביל גם תעפיל לגמר היורוקאפ. במקרה כזה, חצאי הגמר ייערכו ב-12.3 (יום חמישי) והגמר בשני (16.3).