שחקני הנבחרת פנו לאיגוד: "החזירו את שגב"

הכדורסלנים יצאו נגד ההחלטה: "מותר לשחקן לשאול ולבדוק"

רועי גלדסטון  17.07.17 - 21:56
תחילת כתבה

שחקני נבחרת ישראל ביקשו הערב (שני) מיו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, להעביר הודעה לאיגוד הכדורסל בנוגע לשחקן איתי שגב. "שחקני נבחרת ישראל בכדורסל פונים לאיגוד הכדורסל ומבקשים לבטל את ההחלטה להרחיק את הכדורסלן איתי שגב מפעילות בנבחרות ישראל", נכתב.

"מותר לכדורסלן לבדוק ולשאול שאלות לגבי טיב פוליסת הביטוח שלו וזו אינה יכולה להוות עילה להרחקתו מפעילות בנבחרות ישראל גם אם הנושא אינו נוח לאנשי האיגוד. איתי הוא שחקן אשר שיחק בשש השנים האחרונות בכל נבחרות ישראל ותמיד מוכן לתרום לנבחרת ולכדורסל הישראלי. אנו מבקשים מאיגוד הכדורסל לחזור בו מן ההודעה על ההרחקה ולפתור את הבעיה שנוצרה לגופו של עניין ולא לגופו של שחקן".

בינתיים, עומרי כספי שוחח על העניין עם ארז אדלשטיין. הוא אמר לו ששגב צריך להיות בנבחרת, והמאמן השיב שזה לא בידיו. השחקן המריא לחו"ל לאימונים אישיים. הסיפור החל אתמול לאחר ששחקן מכבי ת"א ונבחרת ישראל, איתי שגב, קיבל הודעה על השעייתו לאלתר מכל פעילות נבחרות ישראל, לרבות הנבחרת הבוגרת, וזאת עקב היעדרותו מאימוני הנבחרת האולימפית ללא אישור. משמעות הדבר היא שנכון לעכשיו שגב לא ייקח חלק בהכנותיה של הנבחרת הבוגרת ליורובאסקט, שיחלו בעוד יומיים.

בהמשך, איתי שגב ובאי כוחו פירסמו הודעה שבה הם טוענים כי איגוד הכדורסל לא הציג מסמכים לפעילות השחקן בנבחרת האולימפית. עוד הוסיפו: "איתי שגב היה וישאר מחויב לנבחרת ישראל. התנהלות האיגוד פוגעת בראש ובראשונה בנבחרת ישראל. בנוסף פוגעת בשמו הטוב של השחקן, דבר העלול להשליך על הקריירה שלו בעתיד. ראוי יהיה שנציגיו הרשמיים של האיגוד, יצרו קשר עם השחקן ובאי כוחו על מנת להסדיר את העניינים בצורה מכובדת".

היום התראיין אביו של שגב, שכעס ואמר: "מדובר בשחקן צנוע, שעובד קשה מאוד ויש לו הרבה כישרון. רק השבוע הוא סיים שבועיים אימונים עם מאמן אישי בכיר מאירופה, אבל אז נתקלנו במכתב של איגוד הכדורסל והיינו בהלם. חשוב שיבינו שמדובר בשחקן שמחוייב לנבחרת ישראל, שנפצע במסגרת הנבחרת בעבר ולא פיספס אף קמפיין. נבחרת ישראל היא לא של האיגוד, אלא של העם, ואין לו זכות לפעול בצורה בה פעל".

משפחת שגב טוענת שאיגוד הכדורסל לא הסדיר את נושא הביטוחים של השחקן בן ה-22 ולכן הוא סירב לקחת כל פעילות בנבחרת האולימפית. "לפני שנתיים איתי זומן לנבחרת ושלושה חודשים מראש פניתי כדי לראות את הביטוחים שלו", נזכר האבא. "התשובה שלהם הייתה שהם מבטחים שחקני NBA ומי זה בכלל איתי שגב? אמרו שלא נדאג ושהוא מבוטח באותה רמה. הבהרתי שהוא לא יגיע עד שאקרא את הביטוחים. התהליך נמשך שלושה חודשים וגם מכבי ת"א הייתה מעורבת. התרשלתי, הסתבר לי שהוא לא היה מבוטח לעונה שאחרי".

הדפס