זעם על משעור וג'ייק כהן. אדלשטיין: "הדרך חשובה"

המאמן ונבחרת ישראל פתחו את האימונים לקראת אליפות אירופה. המאמן על התקופה במכבי ת"א: "טודו בום, הכל בסדר". שני שחקני מכבי תל אביב לא הגיעו על דעת עצמם

רועי גלדסטון  18.07.17 - 18:45
תחילת כתבה

עם הרבה צרות ובעיות, נבחרת ישראל החלה הערב (שלישי) באימונים לקראת יורובאסקט 2017. המאמן ארז אדלשטיין, עמרי כספי ויותם הלפרין התייצבו בהיכל שלמה למסע"ת הפתיחה, בצל סערת השעייתו של איתי שגב על ידי איגוד הכדורסל והיעדרותם של ג'ייק כהן וכארם משעור. המשחק הראשון של הכחולים לבנים בטורניר יהיה ב-31 באוגוסט מול איטליה, ולפניו יערכו עשרה משחקי אימון.

בנבחרת זועמים על כהן ומשעור. לטענת מנהל הנבחרת, מוטי דניאל: "כהן זומן ופשוט לא הגיע, הוא עשה דין לעצמו. כארם נבדק ע"י פיזיותרפיסט הנבחרת לפני שטס לחו"ל והכל היה בסדר. ביום חמישי הוא יצר קשר עם אדלשטיין ואמר לו שהוא פצוע. הוא התבקש להגיע היום ולהיבדק, אבל אמר שיחזור לארץ רק בעוד שבועיים". יש לציין שכהן זומן כגיבוי בעמדת המתאזרח לריצ'ארד האוול.

ממכבי ת"א נמסר בתגובה: "משעור סובל מפציעה שמונעת ממנו להתאמן ואמור להגיע ארצה לבדיקה. ג׳ייק לא הגיע על דעת עצמו. כולנו תקווה שהבעיות השונות - ביטוחיות, רפואיות וכו׳ - ייפתרו, ושנציגי מכבי תל אביב ישחקו בנבחרת ביורובאסקט ויתרמו להצלחתה".

אדלשטיין פתח: "מתחילים את הדרך שלנו ביורובאסקט. מי האמין בטורניר הקודם, ששנתיים אחר כך, אחד הבתים ישוחק בתל אביב. ההתרגשות בשיאה ומחכים ליום הזה. יש איזושהי גאווה, הנבחרת היא החלון של הכדורסל הישראלי. יש לנו הזדמנות להוכיח שהכדורסל הוא הענף המרכזי בארץ".

מאמן הנבחרת דיבר בנוסף על המחויבות של שחקני הנבחרת והצניחה ביכולת בעונה החולפת: "כולם רוצים להגיע לכאן. זה נופל בדיוק בסוף החופשה. שמעתי שהייתה עונה לא טובה לכדורסלן הישראלי, הטיעון הזה לא רלוונטי. יש לנו שישה וחצי שבועות של הכנה. מי שלא היה טוב לכאורה, לא אומר שעכשיו לא יהיה טוב. מי שהיה טוב יקבל נקודות זכות".

"הכי קל להגיד מי היה טוב ומי לא. אנחנו מזמינים את המיטב של השחקנים הישראלים, לא משנה הגיל. השחקנים הטובים ביותר בישראל ישחקו ביורובאסקט, השיקולים אך ורק מקצועיים. רוצים להמשיך את האליפות הקודמת מבחינת סגנון וליפול על הרצפה ושיפרגנו לנו. יש לי בקשה נאיבית שהתקשורת תתאחד ותדחוף אותנו. אם יהיה וייב טוב סביב הכדורסל, זה רק יעשה לנו טוב".

"מאז ומתמיד שחקנים שהגיעו לנבחרת, נראו אחרת לגמרי. זאת האווירה, הניסיון, האחריות, והעובדה שזה בארץ מוסיפה למוטיבציה. כל מי שעשה את הקמפיין הזה הצליח בעונה הבאה, וכאלה שלא הגיעו עשו עונה פחות טובה. הנבחרת לא עשתה רע לאף אחד. אלה שלא הצליחו באירופה, קיבלו את ההכרה בנבחרת. ערכנו אימוני רשות, ושחקנים כמו הלפרין, פניני, אוחיון, לימונד וגם כספי ומקל הגיעו. זה היה משהו מכונן".

אדלשטיין דיבר על ההכנות עצמן: "הכנו תוכנית מדוקדקת מפורטת ברמה של יום אחרי יום, נעשה המון משחקי אימון, כמעט כל סופ"ש. אנחנו אפילו עובדים ומוסיפים משחק מול אנגליה. יש לנו שחקנים שזקוקים לאימון, כי הם לא שיחקו במפעלים האירופים והם צריכים את הדקות האלה. יש הרבה חבר'ה שצריכים דקות, עוז בלייזר ועמית שמחון למשל, והסגנון באירופה הוא שונה ונצטרך לעשות התאמות. נעשה את זה בתנועה".

"באליפות אירופה האחרונה ראינו איך הנבחרת שיחקה. כשכל משחק נגמר, השחקנים התחבקו ודחפו אחד את השני, זה הסיפור. מול איטליה נראינו רע, זה יושב עליי שנתיים וקיבלנו מאלוהים את התיקון. מבחן הדרך הוא יותר חשוב מהתוצאה. בטורניר הקודם היה את זה, ואנחנו רוצים להמשיך באותה דרך. בכדורסל ישראלי כחול לבן כמו שהוא צריך להיות. ברגע שאתה שומע את התקווה, אפילו במשחק אימון, כל הדברים האלה בטלים בשישים. אני רואה את האנשים ומבין כמה הם רוצים להצליח. חובת ההוכחה עלינו", הוסיף אדלשטיין.

אדלשטיין דיבר בנוסף על ההיעדרות של משעור: "אני רוצה לדבר על דברים מקצועיים. יש מספיק אנשים שיכולים לענות על זה. לא מתבייש להגיד שחוץ ממקל שידעתי שלא יהיה פה לא בדקתי מי הגיע כנ"ל ג'ייק כהן. כארם פנה אליי בחמישי לפנות בוקר, העברתי את הטיפול למוטי דניאל ומאז הוא מטפל בזה".

את העונה הקודמת, פתח אדלשטיין בתור מאמן מכבי תל אביב, אבל פוטר כעבור חודשיים בלבד. המאמן נשאל על התקופה שעבר בצהוב והתנער: "טודו בום. הכל בסדר". העובדה כי אף שחקן של מכבי ת"א לא נמצא כרגע בסגל: "אנחנו מזמינים את השחקנים הטובים ביותר במדינה, איך הם מחולקים בקבוצות אחרות זה לא ענייננו".

על סערת שגב: "כל מי שמנסה לקשר אותי לסיפור מתבלבל, הוא עדיין לא הוזמן לבוגרת. קרה משהו בנבחרת האולימפית. אני לא הכתובת לסיפור הזה בכלל".

אדלשטיין התייחס כמובן להצלחה של העתודה באליפות אירופה: "כיף לראות את העתודה. יש פה פסיק של שחקנים שעושים נבחרת לאומית. צריך לתת מילה טובה לעודד קטש, השקט שלו. הייתי באימונים ומדהים לראות איך הוא עובד איתם. הוא קיבל נבחרת מלומדת. כולם מחזיקים להם אצבעות לעבור את איטליה".

קפטן נבחרת ישראל כספי, אמר: "זה צעד מאוד גדול לקראת אליפות אירופה. אנחנו מחכים לזה בקוצר רוח, היה קשה להירדם בלילה. אנחנו מתאחדים לקראת המטרה שבאה עלינו בקרוב ואני שמח להתחיל סוף סוף".

על העונה הקשה שעבר, בסיומה הדהים ועבר לגולדן סטייט: "מה שקרה במהלך העונה הסדירה שונה. יש לנו מספיק זמן להתכונן. לא חשובה הקבוצה שאתה משחק בה, אלא אתה מגדיר את עצמך. עברתי עונה לא פשוטה ויצא לי מצב שעברתי לווריירס. מי שעבר עונה פחות טובה צריך להרגיש שזאת ההזדמנות שלו לבוא ולעזור לנבחרת. ככה צריך לחשוב".

גם כספי כמובן התייחס לסערת שגב: "זה לא צריך לקחת את הפוקוס מהנבחרת. זו ההחלטה של הצוות המקצועי. הוא חלק מארגון השחקנים וגם איגוד הכדורסל רוצה שהוא יהיה. הוא שחקן מאוד חשוב לנו ולעתיד הכדורסל הישראלי. הוא יכול להוליך את הנבחרת בשנים הבאות".

הלפרין, שחוזר לנבחרת אחרי שנתיים אמר: "זה לא מובן מאליו. אני יודע לקראת מה אנחנו הולכים, עברתי הרבה אליפויות אירופה. העובדה שזה בארץ יכולה לתת לנו פוש ענק. מצפה לימים קשים בתקשורת וגם מבחינת השחקנים, אבל מצפה יותר לימים הטובים".

על שגב ופניית השחקנים לאיגוד הכדורסל בעניינו: "צריך להראות כשחקנים איזושהי אחדות, מאחל שכל השטויות האלה והדברים הלא רלוונטים, ייפתרו מהר ואם ארז יחליט שהוא יהיה אז מקווה שיהיה".

בינתיים, איגוד הכרטיסים החליט לרכוש מזכיין מכירת הכרטיסים 7,500 כרטיסים למשחקי אליפות אירופה שתתקיים בת"א החל מה-31.8 והם ימכרו ב-35 ₪ לכרטיס בלבד בהגבלה של עד 3 כרטיסים לרוכש. מדובר ב-500 לכל אחד מ-15 המשחקים באליפות שתתקיים בארץ וכמובן לכל אחד ממשחקי הנבחרת, כלומר בסך הכל 2,500 לכל 5 המשחקים של נבחרת ישראל באליפות. המכירה תתבצע החל ממחר באתר משרד הכרטיסים לאן.
הדפס