כספי, היורש והזריקה ההיא: ראיון מיוחד עם דריק שארפ

קפטן מכבי ת"א לשעבר ב"מגרש פתוח": "עמנואל טוב ממני בוודאות, כשאני רואה אותו הוא מעביר בי צמרמורת". על האקסית: "צריכה יציבות כדי להילחם על זכייה ביורוליג"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.08.19 - 11:02
תחילת כתבה

קיץ נהדר עבר על נבחרות הכדורסל הצעירות של ישראל, כאשר השיא היתה כמובן הזכייה של העתודה באליפות אירופה. גם נבחרת הקדטים רשמה הישג נאה, כשסיימה במקום ה-11 באליפות אירופה והבטיחה הישארות בדרג א'. הכוכב הבלתי מעורער בתוך החבורה הצעירה הזו היה עמנואל שארפ, בנו של אגדת מכבי תל אביב דריק שארפ, שעלה לראיון בתכנית "מגרש פתוח" בערוץ הספורט וסיפר על היורש. כמו כן, קפטן הצהובים לשעבר התייחס להחתמה של עומרי כספי במכבי וגם, איך לא, לסל ההוא מול ז'לגיריס קובנה.

"זה היה סוריאליסטי לראות אותו שם, הוא ממש נהנה מהזמן שלו ויש לו מילים מאוד חמות על חבריו לנבחרת", סיפר שארפ האב בפתיחה. "האם הוא טוב ממני? בוודאות, בפער גדול. אני בגיל 15 רק התחלתי להבין שאני בעצם יכול לשחק כדורסל. רציתי שהילדים שלי יעבדו על הכישורים שלי לא היו בגיל מוקדם, ולתת להם לדעת שהם יכולים להיות הטובים ביותר שאפשר אם יעבדו קשה והוא עושה את זה בינתיים".

שארפ ג'וניור הוביל את הטורניר עם ממוצע של 25 נקודות למשחק - ולדעתו של האבא זוהי רק ההתחלה. "הוא יגיע רחוק ככל שירצה. אני תמיד אומר לו 'אל תפקפק בעצמך, תחלום בגדול'. הוא יכול להיות נהדר, כל עוד ימשיך לעבוד קשה וימשיך להאמין בעצמו. יש לו את כל הכלים".

אגדת מכבי תל אביב לא הסתיר את התרגשותו כשדיבר על הצפייה בבן על הפרקט: "בכל פעם שאני רואה אותו הוא מעביר בי צמרמורת. זה מאוד אמוציונלי בשבילי לראות אותו משחק, הוא פחות או יותר מה שאני שאפתי להיות מבחינת כישרון. אני רואה נגיעות שלי אבל אני לא הצלחתי לעשות את כל מה שהוא מצליח לעשות מבחינת הכישרון, וזה מדהים לראות אותו משחק ולראות את הדברים שהוא עושה".

דריק שארפ עזב את מכבי כבר בקיץ 2013, אבל הוא כמובן עדיין אחד השמות הכי מזוהים עם המועדון במאה ה-21. שם אחר שמזוהה הוא עומרי כספי, ששבוע שעבר חזר באופן רשמי למועדון אחרי עשור ב-NBA. "זה נהדר, סיפור נהדר, הוא התחיל שם והוא חוזר הביתה, כמו שהוא אמר בעצמו. אני שמח בשבילו ובשביל מכבי", התרגש הקפטן לשעבר והדגיש: "לדעתי, הדרך היחידה שבה מכבי תוכל להילחם על אליפות אירופה היא אם תשמור על יציבות ותרוץ יחד יותר משנה".

הרגע הגדול ביותר בקריירה של שארפ היה, ללא ספק, הסל המדהים ההוא מול ז'לגיריס קובנה, שהציל את העונה האירופית של הצהובים. אותו משחק זכה בהמשך לכינוי "נס ז'לגיריס" ועד היום מדובר באחד האירועים האייקונים בהיסטוריה של מכבי ת"א בפרט ושל הספורט הישראלי בכלל. שארפ נשאל אם הוא עדיין מקבל תגובות בעקבות אותה זריקה מפורסמת, והגיב כך: "כל יום".