כספי ועוד 15: מי יהיו בנבחרת המילניום?

בפיב"א הציעו את הטובים ביותר שייצגו את ישראל במאה ה-21

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.20 - 18:58
תחילת כתבה

אליפות אירופה בכדורסל תיערך רק בעוד שנתיים אך זה לא מונע מפיב"א לדרג את את הנבחרות שעשו באליפות דברים יפים. גם נבחרת ישראל עלתה במוקד והארגון אפשר לבחור בשחקנים הטובים ביותר שלבשו את המדים הלאומיים במהלך המיליונים.

אחד מהמועמדים הבכירים הוא עומרי כספי שהשתתף באליפות ב-2015,2013 ו-2017. הפורוורד של מכבי ת"א העמיד ממוצעים של 14.1 נקודות, 6.5 ריבאונדים ו-2.1 אסיסטים באליפות. שחקן נוסף שעשוי לקבל מקום של כבוד בחמישייה הוא ליאור אליהו ששיחק עם נבחרת ישראל בטורניר שש פעמים בעבר. הפורוורד העמיד ממוצעים של 13.3 נקודות, 4.9 ריבואנדים ו-2.8 אסיסטים.

שם בכיר נוסף הוא טל בורשטיין שהופיע באליפות בפעם הראשונה ב-2003 והוסיף שלוש הופעות נוספות במהלך הקריירה. הגארד העמיד ממוצעים של 9.7 נקודות, 3.1 ריבאונדים ו-2.3 אסיסטים. גיא פניני, מאיר טפירו ויותם הלפרין צפויים גם הם לקבל מקום בכיר בדירוג.

עשרת השחקנים הנוספים המופיעים ברשימה הם: גל מקל, יניב גרין, עידו קוז'יקרו, יוגב אוחיון, גור שלף, רביב לימונד, אפיק ניסים, אלישי כדיר, משה מזרחי ועמית תמיר.

כזכור, נבחרת ישראל הוגרלה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה שתיערך בסלובניה בעוד שנתיים, עם ספרד, פולין ורומניה כשאת שתי הנבחרות האחרונות הספיקה לנצח בסוף חודש פברואר לפני שהקורונה נכנסה לחיינו בסערה. המשחק הבא יתקיים ב-27.11 כשנבחרת ספרד תגיע למפגש מסקרן על ראשות הבית.