מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 6 5 1 425:474 11
2 פינלנד 6 5 1 446:474 11
3 סלובניה 6 4 2 482:506 10
4 ישראל 6 3 3 452:476 9
5 שבדיה 6 2 4 494:479 8
6 אסטוניה 6 2 4 470:415 8
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סופית: עודד קטש ימשיך כמאמן נבחרת ישראל

למרות החתימה הקרובה בפנאתינייקוס, המאמן מתכנן לעבוד במקביל בקמפיין מוקדמות היורובאסקט. על פי הסיכום: יהיה מחוייב לנבחרת במקרה של התנגשות לו"ז עם היורוליג

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.01.21 - 14:16

סופית: עודד קטש ימשיך כמאמן נבחרת ישראל לשני המשחקים הנותרים בקמפיין מוקדמות היורובאסקט. הישראלי, שצפוי להתמנות למאמן פנאתינייקוס בשבוע הקרוב, יעבוד במקביל באיגוד הכדורסל, כך סוכם היום (שני) בפגישה שנערכה עם ראשי האיגוד.

בפגישה סיכמו יו"ר האיגוד עמירם הלוי, מנכ"ל האיגוד ינקל'ה בן שושן ויו"ר הוועדה המקצועית עמוס פרישמן על המשך דרכו של המאמן הלאומי שהוביל את ישראל להעפלה ליורובאסקט 2022. על פי הסיכום: במקרה שתהיינה התנגשות בלוח הזמנים של משחקי הנבחרת ופנאתינייקוס ביורוליג, יתחייב קטש לנבחרת ישראל.

כאמור, קטש צפוי להתמנות למאמן פנאתינייקוס לעונה וחצי ויעשה את זה לאחר שידריך את הפועל ירושלים מול טורק טלקום באנקרה במסגרת ליגת האלופות ביום רביעי. למחרת, אמור להיות מוצג במדים הירוקים של הקבוצה מאתונה שתפגוש את פנרבחצ'ה ביורוליג בשישי.

יש לציין כי לקטש אין חוזה בנבחרת מעבר לקמפיין מוקדמות היורובאסקט שיסתיים בפברואר, כאשר בעוד 10 חודשים תחל ישראל בקמפיין מוקדמות המונדובאסקט.

עמוס פרישמן אמר לערוץ הספורט: "עודד יאמן את הקמפיין בחלון המשחקים בפברואר, וזהו אני שמח. כנראה שזה לא יתנגש, הוא יהיה מהיום הראשון עד היום האחרון בנבחרת. אני מסיר את הכובע בפניו. זו נבחרת חשובה, זה דבר מאוד חשוב, צריך לדעת לכבד את זה ועודד מבין את זה. הוא הבין את זה מהרגע הראשון שהוא התחיל בנבחרת יחד איתי. אני שמח שהוא יהיה בפברואר. זה רצון של שני הצדדים. אני מניח שהוא סגר או יסגור עם פנאתינייקוס שבפברואר הוא יהיה בנבחרת".

לגבי העתיד: "עוד קמפיין לאליפות העולם? זה עוד רחוק. אני תמיד אמרתי שאני רוצה שעודד ימשיך בנבחרת ויאמן. זה לא מסמן כרגע שום דבר, יש לו הסכם שמסתיים באוקטובר. כמובן שאני תמיד אשמח לראות אותו בנבחרת. מה שהכי חשוב זה שהתחלנו משימה ביחד ומסיימים אותה ביחד. אולי מעטים האמינו בכך, אבל אני ידעתי את זה מהרגע הראשון. הבהרתי את זה לעודד והוא מבין את זה ויודע את החשיבות של הנבחרת. זה כבוד גדול מאוד גם לאיגוד הכדורסל וגם לעודד שהוא מאמן יורוליג, אני שמח והוא קיבל את ברכת הדרך".