מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 4 3 1 285:293 7
2 ישראל 4 2 2 285:295 6
3 אסטוניה 4 2 2 286:281 6
4 פולין 4 1 3 284:271 5
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מקרה שיכול ללמד שיעור": מקל סבל מסיבוכי קורונה

איגוד הכדורסל הודיע: הרכז ייעדר בחודשיים הקרובים מהמגרשים, לאחר שנדבק וסבל מסיבוך של המחלה. השחקן שלח מסר: "חשוב מאוד שכולנו לא נזלזל בנגיף ובתוצאותיו"

רועי כהן ועמרי מנהיים  24.01.21 - 13:11

קפטן נבחרת ישראל, גל מקל, הודיע היום (ראשון) כי לא יוכל להשתתף בחלון הנבחרת בחודש הבא בפולין. מקל, שנדבק בקורונה, סבל מסיבוך של המחלה - ולאור זאת, ייעדר מהמגרשים בחודשיים הקרובים. הגארד של אוניקאחה מלאגה ניצל את המצב כדי להזהיר: "חשוב שכולנו נדע לא לזלזל בנגיף ובתוצאותיו", הוא אמר היום, "בתקווה לסיים עם המגפה בהקדם האפשרי".

מקל אמר לאתר איגוד הכדורסל: "לפני כחודש נמצאתי חיובי לנגיף הקורונה בעודי מחלים משבר בכף היד. יחד איתי נדבקו אשתי והבן שלי ובילינו שבועיים בבית בבידוד. לי היו תסמינים של חום, כאבי שרירים, חולשה ואיבוד טעם וריח. לאט לאט הדברים השתפרו ואחרי כשבועיים חזרתי לפעילת קלה, אבל באחד מהימים הרגשתי קצת קוצר נשימה ועברתי בדיקות שגילו שכתוצאה מהנגיף התפתח לי קריש דם בריאות".

"התחלתי טיפול תרופתי של מדללי דם. טיפול זה ימנע ממני מלקיים פעילות עם מגע בתקופה הקרובה. אני מרגיש הרבה יותר טוב, חוזר לפעילות גופנית בהדרגה בדרך להחלמה מלאה בקרוב. בהתחלה הבשורה הזו מצאה אותי מאוכזב מאוד כשהבנתי שלא אוכל לשחק בתקופה הקרובה עם קבוצתי אוניקאחה מלאגה וכמובן בחלון הקרוב עם הנבחרת, אבל בראייה רחבה יותר, התופעה בה נתקלתי יכלה לסכן את הבריאות שלי בצורה חמורה וטוב שהצלחנו לעלות על הדברים מבלי לגרום כל נזק".

עם זאת, הבהיר: "אני צפוי לחזור לפעילות מלאה לקראת השלבים האחרונים של העונה וכמובן לנבחרת ישראל בפעילות הבאה שלה. המקרה שלי יכול ללמד שיעור שגם אני, בן 32, בכושר גופני גבוה ובמצב גופני תקין לחלוטין עלול להסתבך עם וירוס הקורונה ולכן חשוב מאוד שכולנו נדע לא לזלזל בנגיף ובתוצאותיו בתקווה לסיים עם המגיפה בהקדם האפשרי".

חשוב לציין כי כיום מקל כבר שלילי למחלה, והסיבה להיעדרות הארוכה נעוצה בעובדה שהוא מטופל במדללי דם, כתוצאה מקריש דם שהתגלה אצלו לפני כמה חודשים כתוצאה מהנגיף עצמו. הרופאים של מלאגה החליטו על היעדרות ארוכה כדי לא להסתכן בסיבוכים אפשריים לנוכח השימוש שלו במדללים. כיום מקל כבר מרגיש טוב ובתקופה הקרובה יערוך אימונים אתלטיים, אך ללא מגע.