מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 6 5 1 425:474 11
2 פינלנד 6 5 1 446:474 11
3 סלובניה 6 4 2 482:506 10
4 ישראל 6 3 3 452:476 9
5 שבדיה 6 2 4 494:479 8
6 אסטוניה 6 2 4 470:415 8
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"קטש טעה בהתנהלות, אי אפשר לתבוע את המעסיק ולהמשיך לעבוד"

היועץ המקצועי פיני גרשון בראיון נרחב ל"מגרש פתוח": על נבחרת ישראל ("שווים מקומות 5-8 בכל אליפות"), על דני אבדיה ("וושינגטון צריכה לראות מה הוא שווה"), על שרון דרוקר ("סולחה? הכל אפשרי") - וגם על פרשת ניר קלינגר ומכבי תל אביב ("אני מבין אותו, אבל הוא צריך לספוג")

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.11.21 - 19:22

יום חג לאיגוד הכדורסל: היום (שלישי) ערך האיגוד אירוע חגיגי לרגל השקת לוגו חדש ומדים חדשים לנבחרת ישראל, לקראת השתתפותה ביורובאסקט 2022. לאחר האירוע, שבו השתתפו כל אנשי הכדורסל הישראלי, התייצב היועץ המקצועי של האיגוד, פיני גרשון, לראיון - שכרגיל, היה מעניין ומרתק, על כל הנושאים שעל סדר היום בכדורסל, ואפילו על הסכסוך בין ניר קלינגר ומכבי תל אביב.

באופן טבעי לאירוע ששייך לאיגוד הכדורסל, במוקד עמדה הנבחרת - שתשתתף בספטמבר הבא באליפות אירופה, ה"יורובאסקט". כמה רחוק יכולים הכחולים לבנים להגיע? "אי אפשר לדעת בגלל המאבק בין היורוליג לפיב"א, בסגל מלא - אנחנו שווים בין מקום 5 ל-8, כל הזמן. גם כשהשגנו מקום חמישי, זה היה עם הרבה מזל". כמה השחקנים שמשחקים באירופה תורמים? "חוץ מים (מדר), שאני מקווה שישחק ביורוליג - אין הרבה השפעה. יש לנו רק שלושה שחקנים. כל השאר משחקים בצרפת, וזו אותה ליגה כמו ישראל".

מי שאמור לעזור לנבחרת, הוא דני אבדיה. הפורוורד של וושינגטון וויזארדס, שמשחק זו העונה השנייה ב-NBA, עומד בסימן שאלה באשר להשתתפותו ביורובאסקט. האם ישחק? "צריך להתנהל מול הקבוצה (וושינגטון), היא בעלת הזכויות עליו. כבר שחררנו את כספי, ואנחנו יודעים מה לעשות כדי שהוא יבוא".

"זה כבר סוף השנה השנייה, הם יודעים מי הוא ומה הוא צריך לעשות, ויכול להיות שהם צריכים שהוא ישחק באליפות אירופה, כדי שהוא יתקדם - והקבוצה תראה למה הוא מסוגל. הוא ישחק 30-35 דקות, והמשחק יהיה עליו". באשר למצב של אבדיה בוושינגטון, אמר גרשון: "בשנה שעברה הוא שיחק עם שחקנים שקלעו 60 זריקות, אי אפשר יותר מזה. אני מאמין שהוא יצבור ביטחון, היכולות שלו הן יותר ממה שהוא מראה היום".

בנוסף, ובהקשר הנבחרת, הוא התייחס גם לפרשת עודד קטש - מאמן הנבחרת שעזב, אחרי סכסוך מתמשך עם האיגוד. "ההתנהלות שלו לא היתה בסדר", אמר גרשון, "פעם ראשונה שמישהו תבע את איגוד הכדורסל. כל הסיפור הזה לא היה מכובד לאף צד".

"תאר לעצמך שאתה תובע את ערוץ חמש, אתה היית נשאר פה ומראיין אותי? הגיעו להבנות כדי לסיים את הקדנציה כמו שצריך, עודד העלה את הנבחרת לאליפות אירופה, לא יכול להגיד לך שלא חשבו שעודד יישאר.. זה לא פוליטיקה. אף אחד מהאנשים פה לא תבע את הבעלים שמעסיק אותו ונשאר לעבוד".

גם נושא שרון דרוקר עלה: מאמן נבחרת הנשים החדש נמצא בסכסוך מתוקשר עם גרשון, והיועץ התייחס אליו: "אני לא פוגע לאנשים בפרנסה. זה שהביאו אותו, זה מהלך טוב לכדורסל. עצם המינוי שלו לכדורסל הנשים, חושף את הענף לכולם. סולחה? הכל אפשרי".

ולסיום, נושא אחרון שעלה - קשור דווקא בעולם הכדורגל, והוא ההתבטאויות של ניר קלינגר, מאמן הפועל תל אביב, נגד מכבי תל אביב: "אני מבין אותו", אמר גרשון על קלינגר, ". הוא צועק מדם ליבו. בנאדם אשכרה קרע ת'תחת והקריב את הגוף בשביל מכבי תל אביב, אבל הילדים שצועקים את זה לא נולדו אז בכלל. אין כאן תרבות, יושבים עשרה ילדים ומחממים יציע שלם, לא כל היציע שונא את ניר קלינגר. אין מה לשנוא אותו".

"גם כשילדים של הפועל ירושלים מקללים את אמא שלי ז"ל - זה לא נעים, אבל ניר צריך לדעת לספוג. יכול להיות שהיה צריך להגיד את זה, אבל בצורה תרבותית. אם הוא היה אומר, זה היה נוגע בהורים שהיו אומרים לילדים: אי אפשר לצחוק על פגמים של בן אדם. לא בגן, לא בבית ספר ולא במגרש ספורט".

מוקדם יותר, השיק איגוד הכדורסל את המיתוג המחודש שלו - סמליל חדש וגם מדים חדשים לנבחרת הלאומית. הבדרן צביקה הדר הנחה את האירוע, בו השתתפו כל אנשי הכדורסל הישראלי, כולל יו"ר האיגוד עמירם הלוי, מאמן הנבחרת גיא גודס, מאמן נבחרת הנשים שרון דרוקר ושחקני עבר דוגמת מיקי ברקוביץ' ומוטי ארואסטי.