מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 4 3 1 285:293 7
2 ישראל 4 2 2 285:295 6
3 אסטוניה 4 2 2 286:281 6
4 פולין 4 1 3 284:271 5
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נמצא סנטר לנבחרת ישראל? באיגוד פנו לדני וולף

הגבוה (2.11 מ', בן 17), ששמו נחשף בערוץ הספורט, כבר שוחח עם מאמן נבחרת הנוער, אלעד חסין, וזומן להתרשמות בארץ: "אין לנו שחקן עם הנתונים האלה פה". הכירו את סיפורו

אלון אמסלם
אלון אמסלם  24.04.22 - 13:27

לכדורסל הישראלי גרסת 2022 יש שפע של גארדים מוכשרים, אבל כשנכנסים לאיזור הצבע המבחר לא גדול במיוחד. זו בדיוק הסיבה שהוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל עובדת לילות כימים כדי לנסות ולחזק את עקב האכילס ולצרף כישרונות יהודיים מסביב לעולם. הכישרון התורן שנמצא על הכוונת של האיגוד הוא דני וולף, ששמו נחשף בערוץ הספורט. על פניו שם לא מוכר לחובבי הענף - אך אחד שבהחלט יכול להיות הברקה שתשנה את פני הענף.

וולף, יליד מאי 2004, מתנשא לגובה 2.11 מטר, שוקל 113 ק"ג ומתפקד על הפרקט בעיקר כפאוור פורוורד שמסוגל לקלוע, למסור ולהוביל כדור. השילוב המיוחד הזה גרם למספר מכללות ברחבי ארצות הברית לנסות ולצרף אותו לשורותיהם לקראת העונה הבאה, ולאחרונה הביג-מן היהודי בחר להצטרף לאוניברסיטת ייל מדיוויז'ן 1 מתוך אמונה שמשם יוכל להגיע ל-NBA ולהגשים את החלום הגדול.

עד אז, באיגוד הכדורסל החלו להכין את הקרקע לקראת הצטרפות אפשרית לנבחרות ישראל הצעירות וכבר יצרו קשר עם וולף. הביג מן היהודי שוחח עם אלעד חסין, מאמן נבחרת הנוער, שהתלהב מהנתונים הפיזיים המרשימים שלו. "אין לנו שחקן כזה, 95% מהסנטרים שלנו הם פורוורדים, בטוח שהוא ישתלב בשיטה של הנבחרות", אמר גורם באיגוד.

בשיחה הראשונית, לוולף הוצג המבנה של הנבחרות, לוח הזמנים והתהליך שאמור לעבור כדי לקבל תעודת זהות כחולה ולשחק עבור נבחרת ישראל. באיגוד אף ניסו לדחוף אותו להגיע לארץ מיידית ולהצטרף למחנה הנבחרות הצעירות למטרת היכרות ראשונה והתרשמות של שני הצדדים. "הוא נשמע אינטיליגנט, אבל הכל תלוי בביצועים שיציג. אם הכל ילך לפי התכנית, הוא יצטרף לסגל הרחב וינסה להרשים את הצוות המקצועי", סיפר אותו גורם.

לאחר אותה שיחה, וולף, שהופתע מהלחצים שהופעלו עליו, ביקש מאנשי האיגוד זמן לחשוב. "אני בהחלט רואה את הכדורסל כעתיד שלי, אבל גם הלימודים חשובים לי", הוא אמר. וולף, לטענתו, היה צריך כמה ימים לעכל את התפתחויות ולהתייעץ עם הוריו ועם מאמנו. בהמשך, הוריו צפויים לשוחח גם עם אנשי הנבחרת הצעירה ולשמוע יותר פרטים לגבי התהליך הצפוי, אם וכאשר.

באיגוד ימשיכו לחקור את אודותיו של וולף, כאשר צוות הסקאוטינג כבר ביקש סרטוני וידאו של משחקים מלאים שלו לצד שיחות לצד אנשי מקצוע שמכירים אותו. בראייה עתידית, וולף אמור להשתלב בסגל הרחב של נבחרת הנוער - ואולי בעתיד גם להיות חלק מנבחרת העתודה ומהנבחרת הבוגרת. עד אז, אנחנו נמשיך לעקוב.