מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 6 5 1 425:474 11
2 פינלנד 6 5 1 446:474 11
3 סלובניה 6 4 2 482:506 10
4 ישראל 6 3 3 452:476 9
5 שבדיה 6 2 4 494:479 8
6 אסטוניה 6 2 4 470:415 8
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נמרוד לוי: "אני בכושר הטוב בקריירה שלי"

הפורוורד מחפש קבוצה ("משפיע עליי") ורוצה להוביל בנבחרת. ב-21:30 בפולין

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  30.06.22 - 13:43

נמרוד לוי הפך לסוג של באנקר בנבחרת ישראל, בטח ובטח אחרי העונה האחרונה, בה הוא סיים כמלך הסלים הישראלי של הליגה וגם הוכתר לישראלי המצטיין. רגע לפני עוד חלון שבו הוא אמור לקחת חלק משמעותי, הוא דיבר על העונה שתהיה, על התהיות של הקיץ, וכמובן, החלום להגיע רחוק עם הנבחרת. "בוודאי שאנחנו מאמינים שאפשר לעלות לאליפות העולם", הוא אומר. "נבוא לנצח פעמיים בחלון הזה כדי להגיע לשלב הבא במצב הטוב יותר. היינו שם גם נגד גרמניה ופספסנו בסוף, נקווה שהפעם זה לא יברח לנו".

  • ב-21:30 ב-5SPORT: פולין מול ישראל במוקדמות אליפות העולם

בכל חלון מחדש, נראה שאתם נהנים ביחד
"כן, אני מאוד נהנה בנבחרת. אנחנו חברים, כולנו פחות או יותר באותו גיל ואנחנו רצים כמה שנים ביחד. יש אווירה כיפית, כולנו באים במטרה משותפת ומאמינים שאפשר להגיע רחוק".

מצד שני יש תחרות גדולה על המקום בסגל, גם בעמדה שלך, איך זה משפיע?
"תחרות זה דבר מצוין, זו ברכה. זה גורם לכל אחד מאיתנו להשתפר, זה טוב שיש לנו הרבה שחקנים שיכולים לשחק ולהיות טובים. יש לנו עומק טוב בכל העמדות, יש שחקנים שמגיעים באירופה ומשחקים ברמות הגבוהות ויש שחקנים שמובילים בליגה בארץ. זה טוב לנבחרת".

יושב בראש הרצון להיות חלק מהסגל ליורובאסקט?
"ברור, כולם רעבים להיות חלק מהסגל באירוע כזה. זה מאוד מרגש ומיוחד לשחק נגד ניקולה יוקיץ' ונגד השחקנים הכי טובים בעולם, זה משהו שכולם רוצים. בסוף זה טוב שיש תחרות, זה דוחף כל אחד מאיתנו להיות יותר טוב. כמעט כל אחד מאיתנו היה מחוץ לסגל מתישהו במצבים מסוימים, כי זה מה שהמאמן החליט וצריך לקבל את זה. אנחנו תחרותיים וכל אחד מאמין בעצמו, ברור לנו שהנבחרת היא מעל הכל".

השקט של הגליל
לוי מגיע אחרי עונה מצוינת ברמה האישית - 12.9 נקודות ו-7.4 ריבאונדים במדי הפועל גליל עליון, שגם עלתה לפלייאוף. עבור לוי, למקום עצמו יש חשיבות גדול באיך שהעונה הזו התפתחה. "אני מגיע למרכז לאימונים עם הנבחרת, סגנון החיים שונה", הוא אומר. "זו עיר, רכבים, פקקים, הכל יותר איטי, הכל לחוץ יותר. בגליל הכל יותר רגוע, הכל מסביב טבע, וזה משפיע על אנשים. זה השפיע עלי. אפשר להיות שם יותר רגוע ולהתרכז בכדורסל".

ידעת את זה גם בקיץ?
"כן, הכרתי את הגליל, הייתי שם בלאומית, היתה לי שם עונה טובה, מאוד נהניתי בשנה ההיא. בכללי אני אוהב את האיזור הזה ואת השקט הזה. גם בשבדיה, כשהייתי שם עם המשפחה, אהבתי את זה. זה משהו שכנראה יש בי, זה עושה לי טוב".

אתה מרגיש שאתה בכושר הכי טוב בקריירה אחרי העונה הזו?
"כן, אני מרגיש בכושר הכי טוב בקריירה. לא רק מבחינת הכדורסל, אני מרגיש שהתבגרתי, מרגיש שהשתפרתי בהרבה דברים מעבר. זו תקופה טובה".

במה השתפרת?
"אני רואה דברים קצת אחרת ואני במקום טוב. אם אני מרגיש טוב מחוץ למגרש, אז על המגרש הדברים קורים לי בצורה יותר טובה. השתפרתי באיך שאני משחק כדורסל, אני מבין את המשחק טוב יותר בשנים האחרונות. גם בתוך הקבוצה, בהתנהלות של היום-יום, אני מבין טוב יותר איך הדברים עובדים".

"כשיגיע הזמן, אחליט לגבי העתיד"
ייתכן שנמרוד לוי ימשיך בעונה הבאה בגליל עליון, ייתכן שהוא ימצא קבוצה אחרת - שכן הוא אחד השחקנים הישראלים המבוקשים ביותר בשוק. נכון לעכשיו, הוא עדיין לא החליט מי תהיה קבוצתו הבאה. "אני אבחן את כל ההצעות ואחליט", הוא מספר, ומדבר על השיקולים שינחו אותו: "הכסף כמובן יהיה שיקול, אבל זה לא רק זה. אני מסתכל איך אני יכול להשתפר מבחינה מקצועית ומה יכול לקחת אותי עוד צעד קדימה. זה שילוב של הרבה דברים".

בגליל היתה לך עונה מדהימה, גם באשדוד ובנס ציונה היית טוב. יכול להיות שיותר נוח להיות במשבצת של הישראלי המוביל?
"אני לא חשוב שאני חייב להיות השחקן הכי טוב של הקבוצה כדי להצליח. ברור שבכל קבוצה הסיטואציה של כל שחקן שונה, ואני חושב שגם היתה לי עונה טובה בירושלים. בסוף אני שואף להיות ברמה  הכי גבוהה שאני יכול להיות. במועדונים גדולים, זה כן משהו שאני רוצה ויכול לעשות".

אירופה מדברת אליך?
"זה בהחלט משהו שמעניין אותי מבחינת הרמה, אני רצה להיות בליגה טובה, ברמה גבוהה. גם החוויה של לשחק בחו"ל זה משהו שעדיין לא עשיתי, השילוב הזה מעניין אותי".

הטלפון של הסוכן שלך קרס?
"אני נותן לו להתעסק בזה, אני מתמקד רק בנבחרת. קיבלתי החלטה לשים את העיסוק זה בצד, להתפקס בנבחרת בחלון הזה וכשיגיע הזמן אני אחליט".

אפשרי בכלל לנתק את זה, את הסיטואציה הזו של חוסר הוודאות?
"זה לא פשוט, אני אשקר אם אגיד שזה לא מעסיק אותי בכלל. היו כמה ימים שהרגשתי שזה משפיע עלי, אבל בסופו של דבר, קיץ זה חלק מקריירה של שחקן, וזה לא הקיץ הראשון שלי. קיבלתי החלטה לשים את זה בצד, זה לא שאני לא חושב על, אבל עכשיו אני לגמרי בנבחרת".