מוקדמות אליפות העולם 2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 גרמניה 6 5 1 425:474 11
2 פינלנד 6 5 1 446:474 11
3 סלובניה 6 4 2 482:506 10
4 ישראל 6 3 3 452:476 9
5 שבדיה 6 2 4 494:479 8
6 אסטוניה 6 2 4 470:415 8
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גודס: "אוהב את הלחץ הזה, הוא מאוד מפקס"

מאמן הנבחרת לקראת אסטוניה: "מצפה לתקן דברים". זיו ובלייזר שוב בחוץ

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  02.07.22 - 17:09

אחרי ההפסד המאכזב לפולין ביום חמישי, נבחרת ישראל תנסה להתאושש כשתארח מחר (ראשון, 20:30) את אסטוניה בדרייב אין, שיהיה מלא עד אפס מקום. ניצחון של השחקנים בכחול-לבן יסדר להם בוודאות את המקום בשלב הבא במוקדמות אליפות העולם, בעוד שהפסד עלול להוביל להדחה. "אני אוהב את הלחץ הזה", אמר גיא גודס. "כשאתה מגיע למשחקים שאתה חייב לנצח בהם, הלחץ מאוד מפקס אותך. ההבדל בסופו של דבר זה ששחקנים גדולים מגיעים למשחקים גדולים. מקווה ששחקנים יעשו את קפיצת המדרגה למשחק הזה".

החישוב פשוט: ניצחון יעלה את ישראל לשלב הבא. אם תפסיד, היא תודח רק במקרה שפולין תנצח את גרמניה. כך או כך, לאור העובדה שהנבחרת כבר עם שלושה הפסדים רצופים בקמפיין - גם אם היא תעלה - היא תצטרך לעבוד קשה בשלב הבא כדי להשיג את הכרטיס לאליפות העולם. גודס ימשיך עם אותו סגל שהתלבש למשחק בפולין: כלומר, יפתח זיו ועוז בלייזר בחוץ, כשגל מקל, שלא שותף כלל בלובלין, נרשם שוב.

ההפסד לפולין היה אכזרי עבור הנבחרת, שהייתה בעמדת ניצחון, אבל לא השכילה לבצע עבירה, ספגה שלשה בשניה האחרונה והפסידה בהארכה. מחר, בנבחרת יקוו לתסריט אחר לגמרי. "כמובן שאני רוצה שבכל משחק שהשחקנים יתפוצצו, אבל בכל חלון זה סיפור אחר", הוסיף גודס. "נבחרת זה כימיה, זה הרגלים שקשה לבנות בזמן קצר. אני רוצה שנהיה אנרגטיים ואגרסיביים, מושלם זה לא יהיה כי אי אפשר מושלם, אבל אני מצפה לתקן קצת דברים מהחלונות הקודמים ומהמשחק הקודם".

אחד האלמנטים המרכזיים בהם גודס ירצה לראות שיפור הוא השמירה על הכדור - 19 איבודים היו לנבחרת מול פולין. "אנחנו צריכים להיות זהירים יותר עם הכדור, כי אחר כך אנחנו מקבלים נקודות זולות בצד השני", אמר גודס, והוסיף: "גם בסגירה לריבאונד אנחנו חשופים הרבה פעמים מול נבחרות גבוהות. בהרבה דברים אנחנו מחפים בזכות התחכום אבל לא תמיד זה מספיק. לכן אנחנו חייבים להיות יותר טובים בחילופים האוטומטיים, בסגירה לריבאונד, בשמירה על הכדור. האחוזים מבחוץ זה בסופו של דבר עניין של יום, לא תמיד יש לנו שליטה על זה".

במשחק הקודם מול אסטוניה, ישראל ניצחה 67:79 בטאלין, במחזור השני. היה וישראל תנצח מחר היא תעלה לשלב הבא עם מאזן של 3:3. בשלב הבא היא תצטלב עם שלוש הראשונות של בית ג' - פינלנד וסלובניה יעלו בוודאות, המקום השלישי ייתפס על ידי שוודיה או קרואטיה. הנבחרות סוחבות את המאזנים מהשלב הראשון, וכדי לעלות לאליפות ישראל תצטרך לסיים בין שלוש הראשונות.