פונטי תוקף: "מישהו מקנא בהצלחת הג'ודו"

יו"ר האיגוד נגד המנהלת לספורט הישגי: "הגיוני להרוס את הענף ברגע?"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.01.19 - 16:34
פונטי. מכתב חריף
פונטי. מכתב חריף
תחילת כתבה

איגוד הג'ודו והעומד בראשו, משה פונטי, מתנגדים לקריטיריון החדש שהמנהלת לספורט הישגי מנסה להחיל לקראת אולימפיאדה טוקיו 2020. באיגוד טוענים כי הנהלים החדשים יפגעו בענף הכי הישגי של הספורט הישראלי, ויקשו על ג'ודאים להגיע למשחקים האולימפיים ולזכות במדליות. עפ"י הקריטריונים החדשים, לא מספיק לעמוד בקריטריון הבינלאומי, אלא הג'ודאים יצטרכו לעמוד גם בתנאי הסף הישראלים.

"תנאי הסף הישראלים בכל הקשור לענף הג'ודו אינם מקובלים עלינו ויש בהם כדי לפגוע בענף הג'ודו", כך צויין במכתב שנשלח היום (רביעי) מיו"ר האיגוד משה פונטי למנהלת לספורט הישגי, "להזכירכם, ענף הג'ודו היה היחיד שזכה במדליות אולימפיות בריו 2016. אבקש שתשהו את האמור במכתב בכל הקשור לענף הג'ודו ותדונו איתנו על הנושא. תנאי סף אלו פורסמו והוחלטו מבלי שהתקיים דיון מסודר עם האיגוד, מבלי להתייעץ, מבלי לעדכן ומבלי לבחון את ההשלכות. האם זה הגיוני לקחת את הספורט העיקרי שישראל זוכה בו במדליות ולהרוס אותו באבחת חרב?".

"תנאי הסף החדשים יגרמו לפחות ג'ודאים ישראלים באולימפיאדה", הוסיף פונטי, "התנאים החדשים גם יפגעו בתקציב הענף לשנים הבאות. לא ראוי ולא מכובד לכתוב קריטריון בדיעבד, כשאפילו לא נרמז לנו כי יהיה שינוי. נזכיר כי הקריטריון שהונהג עד היום היה הקריטריון הבינלאומי. בכל הצער אנחנו אומרים כי נראה שיש מישהו בוועד האולימפי שעינו צרה בהצלחת הג'ודו או רוצה להקטין את כוחו ומכאן המעשה שנעשה. הלוואי ואתבדה. לסיכום אבקש להשהות את הקריטריונים שנשלחו באופן מפתיע ובלי דיונים מסודרים".

כזכור, שתי המדליות היחידות של ישראל בריו הושגו על ידי הג'ודאים ירדן ג'רבי ואורי ששון (ארד). חמש מתשע המדליות של ישראל במשחקים האולימפיים הושגו בענף הג'ודו. אשתקד גם נערכה אליפות אירופה בג'ודו בארץ והמשלחת זכתה במדלית זהב אחת ושלוש מדליות ארד.

הדפס