קסם אישי: מה הופך את גפן פרימו למיוחדת?

הרשקו מתמוגג ("היא בראש הנבחרת"), ג'רבי מחמיאה ("אף פעם לא מתעייפת") והיא? לא מורידה את החיוך. הצד שלא הכרתם אצל גפן פרימו, הג'ודאית המבטיחה של ישראל. צפו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  23.01.19 - 14:06
תחילת כתבה

"אני ואמא היינו הולכות למתנס בפרדס חנה, היא הייתה הולכת לספרייה וממול היו אימוני ג'ודו. מה שקרה שבמקום לקרוא ספרים ולשבת עם אמא הייתי מתגנבת לאולם וצופה שעות באימונים. בגלל שאני מאוד תחרותית מהרגע שנכנסתי לזה רציתי להיות הכי טובה בעולם. ידעתי שאני מתאמנת בשביל זה, זה נהפך לחיים שלי מהשנייה הראשונה".

  • גראנד פרי ת"א: שידורים ישירים בערוץ הספורט החל מיום חמישי

15 שנים עברו מאז אותם רגעים בהם גפן פרימו התאהבה בג'ודו. ילדה קטנה ממושב גן השומרון, שהעדיפה עוד אימון על פני בילוי, שמגיל צעיר הבינה: הג'ודו במקום הראשון. "בתחרויות שגפן הייתה צעירונת אנחנו זוכרים רק מקרה אחד של תחרות שהיא סיימה במקום השני", מירב פרימו, אמה של גפן מספרת, "זה לווה בימים שלמים של בכי. דיברנו עם המאמנת ואמרנו 'קדימה/ היא תגבר על הכישלון'".

את שנת 2018 פרימו, שמתחרה במשקל של עד 52 ק"ג, לא תשכח. היא פרצה לתודעה עם מדליית ארד באליפות אירופה ראשונה לבוגרות, סיימה שביעית באליפות העולם וקינחה עם תואר סגנית אלופת העולם לנוער. "ידעתי שברגע נתון אני יכולה לעשות את זה. הייתי רוצה עוד. גם עכשיו כשאני מסתכלת בדיעבד, זה לא מספק אותי", גפן פרימו נזכרת, "אני לא מרגישה שיש שינוי. המאמנים גם לפני זה צעקו עליי וגם אחרי מעירים. אם יש הערות, לא עושים לי הנחות. השינוי היחיד הוא החשיפה, התקשורת וההתעניינות. מבקשים להצטלם איתי ומבקשים חתימות. ילדים באים להצטלם איתי, אבל אני לוקחת את זה בתור מחמאה וכשאני נכנסת לאולם אני אותה גפן, שרוצה להוכיח את עצמה ולהתקדם".

"אני חושבת על עצמי בגיל 18, איפה אני הייתי ואיפה היא. היא מאוד רצינית, מסורה נותנת את ה-150 אחוז שלה בכל אימון",  ירדן ג'רבי, שעוזרת להרשקו במועדון מיטב נתניה וגם בנבחרת אמרה, "יש לה יכולות גופניות אדירות. זאת אומרת שהיא לא מתעייפת. את יכולה לראות באימונים לעומת בנות אחרות, שהיא לא מתעייפת וממשיכה, ממשיכה וממשיכה. יכול להיות שזה הגיל, יכול להיות שזה הגנטיקה ויכול להיות שזה כמה דברים יחד".

"בוא נגיד שהתוצאות שהיא עשתה ב-2018 שמות אותה בראש הנבחרת", שני הרשקו, מאמן נבחרת הנשים, מספר, "לא כיף לעשות איתה קרבות שנמשכים הרבה זמן כי היא תמיד מוצאת את הכוחות הפנימיים יחד עם הכישרון הגופני שלה להביא עוצמות  מתחילת הקרב ועד סופו. אין לה כמעט שבירות. אנחנו לא מסתכלים עליה כעל מוצר מוגמר".

פרימו, שמדורגת כרגע במקום ה-18 בעולם, כבר נושמת וחולמת על המשחקים האולימפיים בטוקיו. היא דחתה בגרויות על מנת להתמקד בג'ודו, אך כדי להגשים את החלום היא תצטרך להילחם ראש בראש על הכרטיס מול גילי כהן, ג'ודאית מנוסה ותיקה יותר.

"אי אפשר עכשיו להגיד מי מובילה. השנה הזאת תהיה מאוד קריטית וחשובה", פרימו מסבירה, "אני מאוד מאמינה בעצמי, מאוד בטוחה במה שאני עושה ואני חושבת שאם אתן את כל כולי אין סיבה שזה לא יקרה. הדרך שם תהיה ארוכה ויכול להיות קרב עד השנייה האחרונה".

עם ים של ציפיות, תעלה פרימו למזרן  בגראנד פרי תל אביב, מה שיהיה התחרות הראשונה של העונה, כדי להוכיח שהשנה שעברה הייתה רק ההתחלה.

הדפס