יקטרינבורג: זהב לגילי כהן, ארד לשמאילוב. צפו

שתי מדליות לנבחרת הישראלית ביום הראשון של הגראנד סלאם

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  15.03.19 - 15:53

תגיות: גודו

תחילת כתבה

גרנד סלאם יקטרינבורג, רוסיה, נפתח היום (שישי) עם שתי מדליות כחול לבן: גילי כהן זכתה במדליית הזהב וברוך שמאילוב קטף את מדליית הארד, לאחר דרבי ישראלי מול חברו לנבחרת טל פליקר, שסיים חמישי.

גילי כהן (עד 52 ק"ג) העפילה אוטומטית לסיבוב השני ועד לגמר ניצחה בשלושה קרבות. בקרב הגמר פגשה את אנה פרז בוקס הספרדיה ותוך 59 שניות הטילה אותה באיפון, שזיכה אותה בזהב היוקרתי ובנקודות חשובות מאוד לקריטריון האולימפי.

ברוך שמאילוב (עד 66 ק"ג) פגש, כאמור, בקרב על הארד את חברו לנבחרת טל פליקר. היות והשניים מכירים אחד את השני כל כך טוב, לאחר ארבע דקות של הזמן החוקי לא הייתה הכרעה והקרב נכנס לניקוד זהב. גם שם השניים היו עיקשים ורק לאחר 2:55 דקות פליקר קיבל עונש שלישי המהווה פסילה, מה שהעניק לשמאילוב את הארד. יש לציין כי שמאילוב הגיע לקרב דרך בית הניחומים, בעוד פליקר ניצח שני קרבות אך הפסיד בחצי הגמר לקיליאן לה בלוך הצרפתי ונשר לקרב על הארד.

שני הרשקו מאמן נבחרת הנשים אמר: "גילי מסיימת יום תחרויות מוצלח בראש הפודיום, מדלית זהב בגרנד סלאם זו תוצאה איכותית ומשמעותית מאוד. התקווה היא בונוס גדול שמתלווה למדלית הזהב ואין יותר טוב מהסיום של קרב הגמר באיפון מושלם. גילי היא דוגמא חיה של נחישות, מחוייבות ואומץ לב. כבוד גדול לנבחרת הנשים, איגוד הג’ודו ומדינת ישראל".

גפן פרימו (עד 52 ק"ג) סיימה שביעית. שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) הודחה לאחר קרב אחד בלבד וכך גם נועה מינצקר (עד 48 ק"ג). גם תמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) הודחה בשלב מוקדם של התחרות לאחר שהפסידה בקרב הראשון שלה. דניאל בן דוד (עד 60 ק"ג) הפסיד בקרב הראשון שלו.

המאמן אורן סמדג'ה אמר לערוץ הספורט: "שני ספורטאים מהטופ העולמי. ברוך ממשיך את ההצלחות מהתחרויות הקודמות ולשמחתי טל פליקר חוזר לעצמו ונראה הרבה יותר טוב מהתחרויות הקודמות. אני גאה שיש לנו בנבחרת שני ספורטאים ששייכים לרמות הגבוהות ביותר".