כהן ופרימו לא יקחו חלק באליפות אירופה

בגלל טירונות ופציעה, הצוות המקצועי החליט לא לסכן אותן. שריר הודחה מהוההוט

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.05.19 - 16:30

תגיות: גילי שריר

תחילת כתבה

בווידאו: שירה ראשוני זוכה בארד

גילי כהן וגפן פרימו לא תשתתפנה במשחקי אליפות אירופה שיתקיימו במינסק בחודש הבא, כך הוחלט לאחר התייעצות שהתקיימה בין הצוות המקצועי של נבחרת הנשים בג’ודו לבין יו״ר איגוד הג’ודו, משה פונטי . כזכור, כהן נפצעה במהלך הקרב על הארד בגרנד פרי בהוההוט שבסין וחומרת פציעתה תתברר לאחר בדיקת MRI.

פרימו זכתה ב-3 מדליות מתוך 4 תחרויות האחרונות בקריטריון האולימפי. מעבר לכך, פרימו חזרה לבדה מסין (מבלי להשתתף במחנה האימונים שהנבחרת מקיימת) כדי להתחיל טירונות מחודשת ביום ראשון למשך שבועיים לפחות. נוצר חשש אמיתי כי השתתפותה במשחקי אירופה, ללא אפשרות להתאושש כראוי, עלולה לסכן אותה.

"אנחנו לא מוכנים לקחת את הסיכון ולא נעמיד את גפן בסכנה במהלך משחקי אירופה. לצערנו לא נמצא הפתרון שיימנע מגפן לעבור טירונות במהלך התקופה שהיא אולי הקריטית ביותר עבורה בקמפיין האולימפי", נמסר מהאיגוד.

מאמן הנבחרת, שני הרשקו: ״גפן סיימה שנה ראשונה של קריטריון אולימפי עם ארבע מדליות ומקום שביעי באליפות העולם ובמאסטרס. מבחינה מקצועית אין משמעות גדולה למשחקי אליפות אירופה ולתוצאה שם, עדיף לכולנו שגפן תתכונן להמשך הסבב העולמי בצורה מקצועית ושקטה מבלי לסכן אותה בפציעה שעלולה להיגרם אם היא לא תתאושש ותתכונן בצורה טובה״.

בתוך כך, אחרי מדליות הארד של שירה ראשוני וגפן פרימו, גראנד פרי הוההוט נמשך היום (שבת) עם נציגה ישראלית אחת בלבד: גילי שריר במשקל של עד 63 ק"ג. הג'ודאית הישראלית לא הרשימה במיוחד והודחה כבר בסיבוב השני, שהיה הקרב הראשון שלה.

שריר, שבשנה שעברה סיימה שנייה בטורניר הזה, העפילה אוטומטית לסיבוב השני, שם פגשה את אנסול צ'וי מדרום קוריאה. הישראלית ספגה שלושה עונשים המהווים פסילה והפסד טכני, מה שגרם לה לנשור בשלב מוקדם מאוד מהתחרות.

מדובר למעשה, בקרב האחרון של המשלחת הישראלית בהוהוט. היום הראשון הופך את הגארנד פרי המקוצר להצלחה עבורה עם שתי מדליות ארד ושתי ג'ודאיות שסיימו במקום החמישי: גילי כהן ותמנע נלסון לוי.