פליקר: "קשה יותר לנצח כשאתה מגיע לטופ"

מדליסט הארד מאושר מהחזרה לפודיום. שמאילוב: "עונש שטותי"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  23.01.20 - 19:00
תחילת כתבה

היום הראשון בגרנד פרי תל אביב הסתיים בטעם חמוץ - מתוק, כאשר בגזרת הנשים, אף אחת לא הצליחה להגיע לקרב על מדליה. לעומת זאת, אצל הגברים, ברוך שמאילוב וטל פליקר הגיע לקרב על מדליית הארד, כאשר השני זכה לעמוד על הפודיום לאחר ניצחון על יריב קזחי.

לפליקר הייתה התמודדות לא פשוטה בכלל, שהוכרעה בנקודת זהב, בקרב על המדליה. הג'ודוקא שבעבר זכה במדליות באליפות העולם ואליפות אירופה, ומזה תקופה ארוכה התקשה לחזור לטופ התייחס להישג הערב: "כשמגיעים לטופ היריבים לומדים אותך, צריך להתחדש כל הזמן ולכן קצת יותר קשה להשאר למעלה, אבל אני שמח שאני עומד שוב על הפודיום. ומסתכל קדימה לתחרויות הבאות".

כהכנה לקראת התחרויות הבאות, גרנד סלאם פריז וזה שברוסיה, אמר פליקר: "לכל תחרות אני מצפה להביא את טל הטוב ביותר. לצערי הפעם זה הספיק רק לארד, אבל אני מצפה להגיע ככה לכל תחרות שהיא".

מי שסיים את היום בצורה פחות משמחת היה יריבו על הכרטיס לטוקיו 2020, ברוך שמאילוב. שמאילוב הגיע גם הוא לחצי הגמר, אך הפסיד לאחר שלוש עבירות. "אחרי יום כל כך קשה, מאוד מצער אותי שככה זה נגמר. עונש שטותי, שהשאיר אותי במקום החמישי".

למרות הסיום המאכזב, שמאילוב שאב נקודת אור אחת: "הכל הלך קשה היום, אבל הקהל מילא אותי וחיזק אותי למרות שהיה לי כזה יום. רציתי לחפר על שנה שעברה ולהביא מדליה, אבל לצערי זה לא קרה. מבאס".

עכשיו לאחר התחרות, שני הג'ודאים ימשיכו בקרב ראש בראש, על מי יזכה בכרטיס לאולימפיאדה בטוקיו. שמאילוב התייחס ליריבות הספורטיבית עם פליקר: "ללא ספק יהיה צמוד עד הסוף, כל מה שמתרחש זה על הנייר ונשאר על המזרון, טל ספורטאי מעולה ואדם טוב, ומשאירים את היחסים בינינו טובים". כמו כן, הוא נשאר אופטימי לתחרויות הבאות: "אני תלוי רק בעצמי, ומכוון הכי גבוה, אני מגיע לכל תחרות ונותן את הכל ומקווה שזה יילך לאן שאני רוצה".