הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ככה זה שיש שניים: השיבוץ הכפול של אילת

שיחקה בליגה מול בית''ר, בזמן שב''ש ציפתה למפגש בגביע. פרטים בפנים

איתי קאשי
איתי קאשי  21.01.22 - 10:56
מי האשם בכל הסיפור? (קרדיט: שאול גרינפלד)
מי האשם בכל הסיפור? (קרדיט: שאול גרינפלד)

סיפורי סקנדלים היו מאז ומתמיד עניין שבשגרה, והבוקר נחשפה פרשייה מביכה בליגה הלאומית לנשים בכדורגל. אתמול (חמישי) בית הדין המשמעתי החליט להעניש את בנות אילת בעקבות אי הופעתה למשחק הגביע מול הפועל ב''ש ב-16/01. גזר הדין של בית הדין היה הפסד טכני 3:0, וקנס כספי בסך 1,000 ש''ח. הסיפור נהיה מורכב יותר כאשר מבינים שבמקביל באותו היום, אילת לקחה חלק במשחק ליגה מול בית''ר ירושלים. אז מה הייתה השתלשלות האירועים שהובילה להכרעה בבית הדין?.

משחק הליגה של הפועל אילת מול בית''ר ירושלים תוכנן במקור ל-11/1, אך לאחר שהתגלו בקבוצה מספר שחקניות חולות (לא נאמר אם מדובר בקורונה), הוחלט להזיזו ל-16/01. הבעיה בתאריך המשחק החדש הייתה שכבר נקבע לאילת מפגש גביע באותו היום מול הפועל ב''ש. אילת ניסתה להגיע מול ב''ש על סיכום לדחיית המשחק ליום שלישי, אך האחרונה לא הסכימה מכיוון שיומיים לאחר מכן היה לה משחק ליגה.

ובנקודת זמן זו ניצבת המחלוקת. על פי טענת ההתאחדות, אילת טענה על כך שהגיעה להסכמה מול ב''ש על הזזת המשחק, כאשר בפועל הדברים לא היו. הקבוצה מעיר המפרץ הדרומית הפסידה בליגה 8:1, וגם ספגה עונש בביהמ''ש. מטעם ההתאחדות נמסר: "לאחר שאילת שלחה מסרון לנציג ההתאחדות בו הודיעה כי תיאלץ לא להופיע, יצרנו קשר עם מיכאל ראובן, יו״ר הפועל באר שבע, במטרה להזיז את המשחק לפגרה כדי להימנע מהעמדה לדין. מיכאל סרב בתוקף מאחר שלדבריו חש מרומה מהתנהלות אילת. רק לאחר הוחלט על העמדה לדין. אגב, אם טענות אילת נכונות, מדוע לא טרחה אפילו לשלוח כתב הגנה".