הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הסיבה לביטול משחק בנשים: לא הוזמן מגרש

חילופי האשמות קשים בין מרמורק לעמק חפר, ההכרעה בבית הדין. לסיפור המלא

איתי קאשי
איתי קאשי  11.03.22 - 17:18

המחזור ה-20 בליגת העל לנשים בכדורגל לא התקיים אמש (חמישי) במלואו מכיוון שהמשחק בין הפועל מרמורק למכבי בנות עמק חפר. הסיבה לביטול היא ממש לא מה שהיינו מצפים לשמוע שיקרה בליגה מקצוענית בכדורגל: לא הוזמן מגרש בזמן לקיום המשחק.

הסאגה החלה כאשר מרמורק, שנאלצת לנדוד בין מגרשים שונים מכיוון שאין לה מגרש ביתי שעומד בתקנים של ההתאחדות, חיפשה להשכיר מגרש בעלות נמוכה: "רצינו לארח את המשחק במגרש בבית שמש, אבל ההתאחדות אמרה לנו שהוא לא עומד בקריטריונים המתאימים", הסביר גורם בכיר במרמורק, "חיפשתי מגרשים בתחילת שבוע בכל אזור המרכז, ופשוט מאוד לא היה חלון זמן שבו יכולנו לקיים את המשחק. ביום שלישי הצלחתי להזיז משחק נוער שהיה אמור להיות באיצטדיון בקריית גת, והודעתי לעמק חפר שמצאנו מקום, אבל הם סירבו לכך".

נציג מטעם הנהלת עמק חפר הסביר את החלק שלהם בסיפור: "הם היו אמורים לקבוע זמן למגרש עד יום ראשון, ולא עמדו בדדליין. ההתאחדות נתנה להם הארכת זמן עד שני, וגם במועד הזה הם לא עמדו. הם קיבלו הארכה חריגה עד ליום שלישי בשעה 15:00, ושתי דקות לפני המועד הסופי הם יצרו קשר ואמרו שהם הצליחו להזמין את המגרש בקריית גת, אחרי שכבר הודענו לשחקניות שאין משחק. אנחנו לא יכולים להתנהל על פי הגחמות של קבוצה אחרת, זה זלזול בזמן שלנו ובלוח הזמנים שלנו. אנחנו קובעים אימונים ונערכים בשיא המקצועיות בהתאם למשחקים שיש לנו. זאת לא פעם ראשונה שזה קורה לנו עם מרמורק העונה".

בשיחות שנערכו עם שתי הקבוצות נשמעו אמירות על כך שיכול להיות שלכל צד אינטרס לא לקיים את המשחק. הטענה של עמק חפר הייתה: "היו להם שחקניות חולות השבוע, ויכול להיות שלא התאים להם לשחק במצב כזה. פתאום כשהם היו עם הגב אל הקיר מבחינת המועד שנקבע להם, הם החליטו שפתאום הם הם כן יכולים לשחק. הם מנסים לגרור אותנו לסיפור צהוב ואנחנו לא רוצים לקחת חלק בזה, לנו לא היה שום אינטרס לא לעלות למשחק, מהרגע שעבר המועד האחרון שהם יכלו לקבוע בו משחק, אנחנו לא צד בנושא". מן העבר השני, מרמורק מסרה כי: "השחקניות החולות שלנו הספיקו להבריא, ואפילו לקחו חלק באימון במהלך השבוע. עמק חפר פשוט החליטה להיצמד לחוק היבש במקום לגלות גמישות. גם בליגת העל לגברים היה מקרה של משחק שקבעו את המועד שלו יום לפני, והוא התקיים בסוף".

כעת, שתי הקבוצות  ניתקו קשר, ומצפות להגיע לבית הדין המשמעתי של ההתאחדות שיכריע את הכף בסיפור: האם מרמורק תקבל הפסד טכני, או שמא יוחלט על מועד חדש לקיום המשחק?