הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גביע המדינה: קריית גת מול ב''ש בחצי הגמר

עמק חפר תפגוש את נתניה. וגם: הכרעת ביה''ד במשחק המבוטל של מרמורק

איתי קאשי
איתי קאשי  23.03.22 - 19:03

תגיות: כדורגל נשים

ארבע קבוצות נשארו בגביע המדינה לנשים בכדורגל, והיום (רביעי) אחר צהריים התקיימה הגרלת משחקי חצי הגמר, שזימנה לנו שני מפגשים, שכל משחק יהיה בין פייבוריטית מובהקת, לאנדרדוגית ברורה: מ.ס קריית גת תפגוש את הפועל ב''ש, ובנות נתניה תתמודד מול מכבי בנות עמק חפר, כך שהאופציה לשחזור הגמר משנה שעברה בין קריית גת לעמק חפר עומד על הפרק.

מחזיקת הגביע הנוכחית, קריית גת, ניצחה כאמור בשנה שעברה 1:2, ומי שתעמוד בדרכה תהיה הפועל ב''ש, שבמקביל עדיין נאבקת על הבטחת מקומה בליגה. במשחק השני מכבי עמק חפר תפגוש את הקבוצה הכי מפתיעה בשלב הזה, בנות נתניה, שתקווה לחולל הפתעה ולהשאיר טעם מתוק מהעונה הזו, כאשר לעת עתה קשה לראות תרחיש שבו הנתנייתיות לא יירדו לליגה הלאומית העונה.

ולצד ההגרלה שהתקיימה היום, אירועים גם מהזירה המשפטית של ליגת העל. בית הדין של ההתאחדות הכריע אתמול במחלוקת בין הפועל מרמורק למכבי בנות עמק חפר בנוגע למשחק הליגה שבוטל לפני שבועיים, עקב העובדה שלא הוזמן מגרש לקיים בו את המשחק. לאחר שנקבע כי המשחק לא יתקיים בתאריך המקורי, ההתאחדות החליטה לבטל את המשחק בהתאם לתקנות, מה שהוביל לחילופי האשמות קשים מצד שתי המועדונים, על כך שלכל צד ישנו אינטרס לא לקיים את המשחק. בית הדין הכריע לבסוף כי המשחק יתקיים בתאריך חלופי, והקל בעונש כנגד  מרמורק, שהייתה המארחת באותו משחק.

בפסק הדין נכתב: "לאור מצוקת המגרשים המוכרת והידועה של קבוצת הנשים ובהינתן שמגרש מסוים אשר היה מאושר לשימוש עבורן, חדל להיות כזה בלי שהדבר הובא לידיעת הנאשמת (הפועל מרמורק) היה מקום לגלות קצת יותר גמישות מצד אגף הנשים".